29 Серпня 2013 12:19
1297
У Палаці дитячої та юнацької творчості відбулась серпнева педагогічна конференція, на якій освітяни підбили підсумки роботи галузі та окреслили завдання на новий навчальний рік. У заході взяли участь понад 450 педагогічних працівників.
З вітальним словом до присутніх звернулась заступник міського голови Світлана Порохня, з відеодоповіддю «Педагогічні аспекти підвищення якості освіти: здобутки та завдання» виступила начальник управління освіти Полтавського міськвиконкому Наталія Дорохова.
Сьогодні в 54 дошкільних закладах виховується 10936 дітей. Забезпечено стовідсоткове охоплення п’ятирічок різними формами дошкільної освіти. З 1 вересня відкривається 5 нових груп, завершується реконструкція ДНЗ №4 (пров. Гористий, 11). На часі – створення в Полтаві електронної системи, яка дасть можливість батькам записати свою дитину в чергу до ДНЗ через Інтернет.
- Якість дошкільної освіти значною мірою визначається також реалізацією комплексного підходу до роботи з малечею та посиленням уваги до підвищення фахової майстерності і педагогічної компетентності працівників, - зазначила у своєму виступі Наталія Дорохова. - Тому йде постійне оновлення методичної роботи з педагогами-дошкільниками, управлінської діяльності. Так, вперше проведено міський тур Всеукраїнського конкурсу «Вихователь року – 2013», взяли участь 26 педагогів. Переможцем визнано вихователя ДНЗ № 58, яка посіла в обласному турі 2 місце; лауреати - вихователі ДНЗ №37, 46, 60.
Методичні розробки педагогів ДНЗ №№ 12, 47, 63, СНВК №26 високо оцінені журі ІV Міжнародного фестивалю педагогічних технологій, що пройшов у м. Черкасах. Напрацювання педагогів ДНЗ№ 17, 34, 36, 63, 65, 71, 77, 78, 81 та СНВК №№ 10, 85 увійшли до посібника з проблеми використання здоров’язбережувальних технологій у ДНЗ, випуск якого заплановано на кінець 2013 року. Це результат співпраці між управлінням освіти та лабораторією дошкільного виховання Інституту системних досліджень Академії педагогічних наук України, наголосила начальник управління освіти.
Великої популярності набув фестиваль «Колискова пісня»: цього року в ньому взяло участь 36 закладів, а кращими стали ДНЗ №№ 71, 77, 83 та СНВК№ 10; переможець обласного етапу – ДНЗ № 83. Залучення до таких заходів – основа емоційно-духовного, естетичного розвитку дітей дошкільного віку, переконані педагоги.
Якісна дошкільна освіта - фундамент для отримання загальної середньої освіти, однією зі складових якої є початкова школа. 2012-2013 н.р. – це перший рік впровадження нового Державного стандарту початкової загальної освіти, за яким 2800 1-класників нашого міста розпочали вивчати іноземну мову.
Крім низки інструктивно-методичних нарад, практикумів для учителів іноземних мов, проведено міський семінар «Особистісно-орієнтований підхід при вивченні англійської мови в 1-х класах».
З 2013-2014 н.р. учні 2-х класів розпочнуть вивчати предмет «Сходинки до інформатики», який ставить за мету озброїти школярів навичками роботи з комп’ютером, сформувати інформаційну компетентність молодших учнів.
Результативність цієї роботи, впевнені в управлінні освіти, буде залежати від уміння вчителя складну науку інформатику подати в ігровій, цікавій формі.
З метою створення належних умов для учнів 1-их класів у школах міста облаштовано 26 спалень та суміщених спалень з ігровими, 25 ігрових кімнат, 91 ігровий куточок.
Учні 2-х класів розпочнуть вивчати предмет «Сходинки до інформатики», 5-класники – дві іноземні мови та інформатику, згідно з новими Держстандартами.
Також у своїй доповіді Наталія Дорохова зробила акцент на інформаційній культурі та он-лайн-технологіях у навчальному процесі. Так, сьогодні комп’ютерні класи є в усіх школах міста. За 3 роки кількість комп’ютерів збільшилася на 808 одиниць, нині в ЗНЗ міста налічується 1742 сучасні ПК, 68 навчальних комп’ютерних і 36 інтерактивних комплексів, понад 150 мультимедійних проекторів, придбаних в основному за місцеві кошти. Особливе місце на сучасному етапі відведено сенсорним технологіям.
З метою підготовки вчителів до створення інтерактивних уроків у 2012-2013 н.р. працював постійно діючий семінар-практикум з використання програмного забезпечення SmartNotebook.
В усіх ЗНЗ міста забезпечено 100-відсотковий доступ учням і педагогам до Інтернету в комп’ютерних та навчальних кабінетах.
Наприклад, у СЗШ №3 шкільна бібліотека перейменована на «Медіа-Центр. Бібліотеку», в якому є все, що дає можливість не тільки отримати інформацію, але й провести сучасний урок.
Для ведення бібліотечного фонду у 36 ЗНЗ уже використовуються комп’ютери, 18 бібліотек підключені до мережі Internet (на слайді Ви бачите таблицю). На часі – повна комп’ютеризація та підключення до Інтернету всіх шкільних бібліотек.
Управлінням освіти розпочато роботу щодо проведення управлінських заходів в он-лайн-режимі, реалізації проекту створення інформаційної системи управління освітою.
Одним із головних завдань школи є створення умов для формування особистості на основі розвитку творчого, інтелектуального й духовного потенціалу. Про результативність роботи з обдарованими дітьми й учнівською молоддю говорять такі цифри:
· Намітилася позитивна тенденція виступу на рівні України учнівських команд міста у конкурсі-захисті МАН та олімпіадах: якщо минулого року Полтава мала 18 переможців, то цього року – 22, що на 18% більше.
· Рейтинг закладів виглядає так: по 4 переможці – ліцей №1 та гімназія №31, по 2 – гімназії №№ 6, 17, 33, СЗШ №3, по 1 – у – ЗНЗ №№ 9,10,18, 19, 26. Учень 11 класу ліцею №1 Ведмеденко Олег, який посів 1 місце у Всеукраїнській олімпіаді з інформаційних технологій, став стипендіатом Президента України 2013 року.
У Полтаві збережено мережу позашкільних навчальних закладів, які відвідують близько 5 тисяч дітей. Не випадково, як відгук на запит сучасності, 2013 рік Президентом України Віктором Януковичем оголошено роком дитячої творчості.
У 2012-2013 н.р. на базі загальноосвітніх навчальних закладів міста працювало 586 гуртків, якими охоплено 14147 дітей; на базі ПНЗ діяло 136 гуртків, клубів.
Завдання керівників закладів освіти – збільшення кількості гуртків на базі навчальних закладів на громадських засадах, як це робиться в ЗНЗ № 2, 6, 22, 28, 29, 30, 33 (від 16-ти і більше таких гуртків).
Навчально-виховний процес у закладах освіти міста забезпечують 3379 педагогічних працівників, близько 2 тис. учителів. У 2013 році розподіл у заклади освіти міста отримали 28 молодих учителів.
Безпосередньо на конференції за сумлінну працю, високу професійну майстерність, вагомий внесок у справу навчання і виховання підростаючого покоління, впровадження в навчально-виховний процес інноваційних освітніх технологій подяками та грамотами міського й обласного рівнів, в тому числі з врученням нагрудного знаку та грошових премій, були відзначені вчитель історії та правознавства Полтавського міського багатопрофільного ліцею №1 ім. І.П. Котляревського Едуард Фісун , завідувач Полтавського дошкільного навчального закладу (ясла-садок) №83 «Дзвіночок» Любов Катеринник-Соколова, вчитель німецької мови Полтавської гімназії №33 Юлія Полуніна, вихователь-методист Полтавського дошкільного навчального закладу (ясла-садок) №63 «Казка» Тетяна Петрова, методист міського методичного кабінету управління освіти Любов Севастьян, директор Полтавської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №28 Інна Заворотюк, вчитель хімії та біології Полтавської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №25 Галина Шостак, заступник директора з виховної роботи Полтавського спеціалізованого навчально-виховного комплексу №45 Лідія Корсунська, провідний фахівець міського методичного кабінету управління освіти Марія Цибульська,
вчитель математики Полтавської гімназії №31 Тетяна Яцун, завідувач бібліотеки Полтавської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №3 Тетяна Мороз, завідувач відділу Полтавського міського центру позашкільної освіти Світлана Гринь, заступник директора з адміністративно-господарської роботи Полтавської спеціальної загальноосвітньої школи №40 Олена Боровська, заступник начальника управління освіти виконавчого комітету Полтавської міської ради – начальник відділу виховної, позашкільної роботи та соціального захисту Ірина Гринь та завідувач Полтавського дошкільного навчального закладу (ясла-садок) №72 «Веснянка» Вікторія Пономаренко.
До нового навчального року всі навчальні заклади підготовлені. На проведення оздоровлення, капітальних ремонтних робіт та встановлення сучасних індивідуальних теплових пунктів із міського бюджету виділено близько 6 млн. грн.
1 вересня відбудеться свято «Першого дзвоника», а 2-го вересня розпочнеться новий навчальний рік.
Прес-служба полтавської міської ради