Заступник голови облдержадміністрації Олександр Коваль узяв участь у прямому ефірі телепередачі «Виконавча влада: щоденні будні» ОДТРК «Лтава».
Він поінформував громаду області про стан готовності закладів освіти до нового навчального року, до роботи в зимовий період, а також про хід реалізації соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича, розвиток в області освітньої галузі.
Олександр Коваль зазначив, що на перше вересня у регіоні функціонують 609 дошкільних навчальних закладів, у яких виховуватиметься майже 45,6 тис. дітей, та 702 загальноосвітні навчальні заклади, в яких здобуватимуть освіту близько 125,4 тис. осіб.
Очікуваний набір до 1-их класів – 13,1 тис. чоловік, що лише на 330 учнів більше, ніж минулого року, а прийом до 10-их класів – 9 тис., як і позаторік.
Діяльність обласної влади спрямована на виконання соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича, аби кожна дитина відчувала комфорт у навчальному закладі, мала необхідні умови для всебічного розвитку, підкреслив Олександр Коваль.
У цьому році підготовка до нового навчального року почалася вже з кінця травня. Це стосується і проведення ремонтів у навчальних закладах, і підвищення якості матеріально-технічного забезпечення, у тому числі й придбання нових комп’ютерів, шкільних автобусів і підручників. Слід відзначити, що колективами навчальних закладів освіти спільно з батьківською громадськістю, місцевими органами влади проведена значна організаційна та практична робота щодо забезпечення належного функціонування та вчасного початку нового 2013-2014 навчального року.
Зараз школи області готові прийняти дітей: у школах і дитсадках проведені поточні та капітальні ремонти, відремонтовані автономні котельні, акти готовності підписані. Затишні класи вже чекають на школярів, щоб їм було цікаво й зручно опановувати нові знання.
В області ведеться системна робота з оновлення матеріально-технічної бази шкіл, а також розширення доступу учнів до новітніх технологій.
Обладнано 824 навчальних комп'ютерних комплексів (у міських школах – 327, у сільських – 497). У цьому році за кошти обласного бюджету на виконання Комплексної програми придбано: 25 навчальних комп'ютерних комплексів та 45 інтерактивних комплексів для шкіл міст обласного значення; лабораторно-демонстраційне обладнання на суму 5,2 млн. грн. для 15 кабінетів фізики й хімії.
Завдяки субвенції державного бюджету місцевим бюджетам, а це 629,9 тис. грн., у чотирьох районах області (Шишацькому, Великобагачанському, Гадяцькому, Глобинському) придбано сучасні кабінети математики, фізики та біології.
Реалізація соціальної ініціативи Президента України «Діти – майбутнє України» сприяє успішній підготовці до нового навчального року.
Триває оновлення автобусного парку за програмою «Шкільний автобус». Ось уже третій рік поспіль «Програма «Шкільний автобус» виконується ритмічно й у повному обсязі.
Зокрема, тільки у цьому році в рамках реалізації Державної цільової програми «Шкільний автобус» двадцять п’ять районів Полтавщини 19 червня отримали 30 автобусів вартістю в 11 млн. грн.Це найбільше серед регіонів України.
Ще 10 автобусів буде придбано до кінця року за кошти обласного бюджету.
В ході спілкування з журналістом, заступник голови облдержадміністрації Олександр Коваль, зазначив, що на сьогодні глобальне завдання освіти – розвиток різних систем навчання протягом усього життя: від раннього дитинства до зрілого віку.
На це спрямована і Національна стратегія розвитку освіти в Україні на період до 2021 року, затверджена Указом Президента України від 25.06.2013 №344/2013.
Протягом трьох років ведеться робота над впровадженням нових стандартів і програм у школі. Зокрема, цього року – для 2-х і 5-х класів.
Початкова школа доволі успішно перейшла на новий державний стандарт початкової загальної освіти у перших класах і готова до впровадження у других, 12,7 тисяч першокласників 2012 року, які успішно вивчали першу іноземну мову, з 1 вересня цього року переходять у другий клас, де на них знову чекають нові програми, зокрема ознайомлення з інформаційно-комунікаційними технологіями.
Тож за новими стандартами навчатимуться, крім першокласників, ще й другокласники та п’ятикласники. Серед основних новацій такі:
- для забезпечення високого рівня знань іноземних мов – учні п’ятих класів вивчатимуть дві іноземні мови;
- розпочнеться вивчення інформатики;
- передбачено посилення використання здоров’язбережувальних технологій;
- підвищена увага приділятиметься природничій та екологічній освіті.
Школа до цього готова. Є нові програми, підручники, вчителі пройшли відповідну перепідготовку. Протягом серпня проведено навчання і збори класних керівників 5-х класів, де вони отримали відповідні рекомендації, до першого вересня проведено збори батьківп’ятикласників.
З урахуванням заяви батьків, наявних педагогічних кадрів, відповідної матеріальної бази проведена робота щодо визначеннядругої іноземної мови.
За попередніми даними із 11,6 тис. п’ятикласників:
-другу іноземну мову вивчатимуть 5,1 тис. дітей (44,1 відсоток), зокрема: німецьку мову – 35,3%, англійську – 2,7%, французьку – 6,1%.
- решта – 55,9 відсотків вивчатимуть російську мову.
Підручники як для другокласників, так і для п’ятикласників уже розвезені по школах.