21 студент ПолтНТУ в 2013-2014 роках пройшов відбір на навчання та стажування в закордонних університетах-партнерах. З метою обговорення навчання студентів ПолтНТУ закордоном, у залі засідань Вченої ради Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка відбулися традиційні збори за участі ректора ПолтНТУ, доктора економічних наук, професора Володимира Онищенка.
Починаючи збори, ректор ПолтНТУ Володимир Онищенко розповів, що за особистої ініціативи Прем’єр-міністра України Миколи Азарова, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України та за активної участі Міністра освіти і науки Дмитра Табачника в країні вже третій рік поспіль здійснюється реалізація бюджетної програми щодо навчання студентів та стажування аспірантів, наукових і науково-педагогічних працівників у провідних вищих навчальних закладах та наукових установах світу.
Цьогоріч 21 студент ПолтНТУ отримав нагоду покращити свої знання та перейняти новітній досвід в університетах Китайської народної республіки (Пекінський технологічний інститут, Китайський університет нафти, Ланджоуський транспортний університет), Великої Британії (Університет Гліндор), Бельгії (Університет Монс), Федеративної республіки Німеччина (Бранденбурзький університет прикладних наук) та інші. Для реалізації урядової бюджетної програми для студентів ПолтНТУ Міністерством освіти та науки України виділено близько двох мільйонів гривень.
«Сьогодні студенти України отримують унікальну можливість на власні очі побачити освітній розвиток інших країн світу, перейняти новітній досвід та використати його вже у стінах рідного університету. Метою навчання та стажування студентів є покращення оволодіння іноземними мовами, підвищення рівня їхньої теоретичної та практичної підготовки, проведення авторських досліджень із використанням сучасного обладнання і технологій, опанування новітніми унікальними методами, набуття досвіду здійснення науково-дослідної і викладацької діяльності, забезпечення інформаційного обміну», - відмітив ректор ПолтНТУ Володимир Онищенко.
Міжнародна діяльність ПолтНТУ, налагодження контактів з закордонними вищими навчальними закладами, можливість проходження навчання та стажування студентів та аспірантів закордоном є однією з головних ланок у визначенні рейтингу ВУЗу серед університетів України. Нагадаємо, у цьогорічному національному рейтингу Міністерства освіти у науки України серед технічних вищих навчальних закладів нашої держави ПолтНТУ посів 7 місце, що є свідченням активної та результативної діяльності університету як в навчальній, науковій діяльності, так і в міжнародних відносинах.
Право участі у Програмі Уряду з навчання студентів і аспірантів та стажування наукових і науково-педагогічних працівників у провідних вищих навчальних закладах і наукових установах світу отримали студенти електромеханічного, архітектурного, будівельного факультетів, факультету інформаційних та телекомунікаційних технологій і систем та факультету нафти і газу та природокористування. Студенти-учасники зазначили, що з завзяттям підійдуть до виконання такої почесної місії – покращення своїх знань на благо державі та застосування їх на практиці. «Отримавши нагоду перейняти передовий досвід у Китайському університеті нафти, сподіваюся ознайомитися з інноваційними технологіями у нафтовій галузі полтавського регіону. Завдяки такій можливості, сьогодні ми, студенти ПолтНТУ, можемо навчитися тим здобуткам, які отримали наші зарубіжні колеги», - підкреслила студентка факультету нафти і газу та природокористування Анна Ляшенко.
Студентка будівельного факультету Марина Кондратенко підкреслила важливість стажування та навчання студентів в зарубіжних університетах, адже це надає можливості молодим науковцям розширювати свої кордони та здобувати нові знання як для написання магістерських робіт, так і для подальшої науково-дослідницької роботи. «Для мене, як для майбутнього фахівця у галузі містобудування, одним з найголовніших завдань перебування у Народній республіці Китай є дослідження ландшафтних дизайнів», - зазначила Марина.
Метою та завданнями перебування у Бранденбурзькому університеті прикладних наук (Французька народна республіка) поділився і студент факультету інформаційних та телекомунікаційних технологій і систем Роман Климко: «Маючи прекрасну нагоду здобути досвід у європейському ВУЗі, збираюся плідно працювати та використовувати нові здобуті знання на практиці в рідному університеті».
Завершуючи збори, ректор ПолтНТУ Володимир Онищенко побажав студентам проводити кожен день ефективно, збагатити свою скарбницю знань та повернувшись у стіни рідного університету, застосовувати новітній досвід у науково-дослідницькій та навчальній роботі.