Про роботу Полтавського міського центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді
19 Вересня 2013 09:12
1056
Соціальна адаптація людей з особливими потребами – один з напрямків «Міської програми соціальної підтримки сім’ї, дітей та молоді м. Полтава на 2012-2015 роки», що була затверджена виконавчим комітетом Полтавської міської ради на черговому засіданні.
За словами директора Центра соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді Ольги Буднікової, кожного місяця до всіх свят та визначних подій Центром проводяться мистецькі заходи для молоді та дітей-інвалідів. Справжньою подією для полтавців з особливими потребами є щорічний міський фестиваль «Від серця до серця», який проходить під патронатом Полтавського міського голови.
Третій рік поспіль Центр соціальних служб спільно з міським центром соціальної реабілітації дітей-інвалідів проводить заняття з іпотерапії для дітей з особливими потребами. Починали з 18 дітей. Завдяки підтримці з боку керівництва та збільшенню асигнувань, влітку 2013 року заняття з іпотерапії були організовані для 60 дітей з особливими потребами. Полтава стала єдиним в Україні містом, де міська влада повністю взяла на себе всі витрати щодо транспортування та організації занять з іпотерапії для дітей-інвалідів.
В минулому році в ході реалізації ініціатив Президента України Віктора Януковича щодо реформування соціальної політики до штату Центру було введено посади фахівців із соціальної роботи, кошти виділялися з державного бюджету. Завданням нових спеціалістів було виявлення та допомога сім’ям з дітьми, що опинилися у складних життєвих обставинах.
До роботи приступили 2 липня, а вже 6 серпня приймали міністерську комісію, яка високо оцінила роботу Полтави і запропонувала полтавську модель для всієї України.
На даний час фахівці займаються соціальним супроводом родин, що перебувають у складних життєвих обставинах. Кількість сімей, які отримують допомогу збільшилася в рази, але головне, що соціальні служби почали працювати на випередження випадків: коли ситуація в родині ще не переросла в кризову.
Фахівці допомагають у працевлаштуванні батьків, оформленні гарантованих державою виплат та субсидій, управління освіти сприяє у влаштуванні дітей до садочків. Центр відновлює паспорти, допомагає у відчуженні майна та житла, реструктуризації боргів за комунальні послуги, направляє на реабілітацію від алкогольної чи наркотичної залежності. Деяких батьків соціальні працівники вчать елементарним навичкам догляду за дитиною. Три мами, що знаходяться під супроводом Центру, у цьому році отримали середню освіту. Є під супроводом Центру багатодітні родини, батьки в яких змогли одружитися та визнати батьківство, маючи вже по 3-5 дітей. Є дві родини, в яких батькам по 15 та 16 років. Майже 70 % сімей, що потребують допомоги – одинокі мами.
Соціальні працівники Центру – це «адвокати» родини, які повинні зробити все можливе, щоб зберегти її цілісність та можливість повноцінно виховувати дітей. Центр працює в тісному контакті з медичними закладами, школами, управліннями праці та соціального захисту населення, службами у справах дітей, кримінальною міліцією, паспортними столами, комунальними службами, центром зайнятості.
Також Ольга Буднікова зазначила, що Центр поступово завоював авторитет у населення Полтави, тому що все частіше інформація про кризові сім’ї надходить від пересічених полтавців, або люди приходять до Центру за допомогою самі, тому що почули від знайомих, що тут їм допомогли.
Ще один важливий напрямок роботи Центру – робота по запобіганню раннього соціального сирітства. З міського пологового будинку Центр отримує оперативну інформацію про соціально неадаптованих породіль та тих, хто має намір відмовитися від дитини. Завдання Центру – дати цим жінкам шанс отямитися і не зробити головну в своєму житті помилку. Психолог тут працює як ювелір, грань за гранню розкриваючи справжню сутність людини, завойовуючи довіру та намагаючись пробудити материнські почуття. В 2012 році з 16 таких випадків 14 дітей вдалося залишити в біологічній родині. З початку 2013 року з 28 випадків 25 позитивних.
Полтава – місто, в якому соціальній політиці приділяється велика увага. Вже багато що зроблено, але Центр має не менше планів на майбутню роботу задля розвитку полтавської територіальної громади!
Прес-служба Полтавської міської ради
Рекомендуем почитать
23 Січня 11:08,
1367
Размещение рекламных материалов на щитах – один из наиболее востребованных видов продвижения любых продуктов, ориентированных на массовую аудиторию. ...
15 Грудня 13:06,
1094
Учні НВК: СЗШ І-ІІІ ст.- гімназії міста Гайсин взяли участь у інформаційній інтерактивній зустрічі.
15 Грудня 11:22,
1142
24 грудня у Полтаві відбудеться перший етап благодійного ярмарку у підтримку онкохворих дітей «Чужих дітей не буває».
15 Грудня 09:40,
747
Працівники КП «Благоустрій Кременчука», як-то кажуть не покладаючи рук, готують головну новорічну ялинку Кременчука до урочистого відкриття. ...
15 Грудня 07:45,
720
П’ятнадцятого грудня на Полтавщині, за повідомленнями Укргідрометцентру, очікується хмарна погода. Місцями – дощитиме.
14 Грудня 14:24,
702
З 13 по 16 грудня волонтери благодійної акції «Святий Миколай – дітям» збиратимуть подарунки для маленьких кременчужан, які опинилися в складних життєвих обставин ...
14 Грудня 13:29,
663
У наш час гостро стоїть питання покращити, урізноманітнити, зробити більш цікавим життя такої категорії людей, як людей поважного віку.
14 Грудня 07:45,
693
Чотирнадцятого грудня на Полтавщині, за повідомленнями Укргідрометцентру, очікується сильний туман, ближче до вечора – буде сильна хмарність.
13 Грудня 12:24,
823
Кожен кременчужанин може долучитись до загальної доброї справи буквально у два кроки: 1. Заходиш у один з магазинів, які долучились до акції. 2. Купуєш подарунок для діток та перед ...
13 Грудня 10:30,
665
Дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах й тих, що мають особливі потреби у день Святого Миколая привітають у Миргороді.