Середня школа №13 заснована у 1973 році, з 1 січня 2005 року перейменована на Полтавську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів №13, а з 2 липня 2012 року перейменована у Полтавську гімназію №13.
Після надання статусу гімназії на засіданні педагогічної ради було прийнято рішення встановити 13 жовтня Днем гімназії.
– Влада в минулому році відзначила успіхи учнів цього навчального закладу і створила на базі школи гімназію, – розповів міський голова
Олександр Мамай. – Результати на олімпіадах, на конкурсах МАН, тести ЗНО були вищі, ніж у гімназіях та школах міста. Сьогодні учні отримають подарунок – мандрівку до Харкова в зоологічний сад, в гімназії стане більше комп’ютерної техніки, а ветерани-педагоги отримають грошову премію.
Директор гімназії розповів про плани розвитку навчального закладу.
– Сьогодні у нас три свята, – розповів директор гімназії №13 Іван Гончаренко. – Це 40 років приміщенню школи, в 1943 році після визволення міста було засновано школу №13, а ще гімназії №13 вже рік. Це один із кращих навчальних закладів міста і області по показникам успішності учнів. Також ми застосовуємо передові технології, тому наша гімназія часто стає базою для наукових конференції та семінарів. Школярі вивчають 4 мови, але сьогодні ми працюємо над тим, щоб вивчати ще і китайську мову. По підручниках цю мову вивчати дуже складно, тому займаємось пошуком кількох викладачів китайської мови.
Створено пошукову групу, яка займається історією навчального закладу. Знайдено нові факти, які потребують ретельної перевірки щодо заснування школи.
Багато випускників стали видатними людьми не лише в Україні, а й у світі. Серед них є мер міста Сахалін, викладач Гарвардського університету, телеведучі, спортсмени зі світовим ім’ям, лікарі, поети, публіцисти.
На сьогодні у гімназії навчається 966 учнів у 36 класах з російською та українською мовами навчання. Вивчається за унікальним методом 4 іноземні мови: англійська, французька, німецька та польська.
Гімназія 4 роки поспіль посідала 1 місце в обласних предметних олімпіадах, також постійно дуже сильно виступають учні в Малій академії наук.
Уже 10 років працює власне кабельне телебачення в автоматизованому режимі, демонструються шкільні новини, на екрані передається розклад уроків, інформаційні повідомлення, за допомогою відеоролика проводяться фізкультурні паузи.
В гімназії діє 8 Інтернет-серверів, вже 10 років домашні завдання з навчальних предметів виконуються через мережу Інтернет. Одинадцять років діє інформаційна система, яка подає дзвінки на уроки та з уроків, керує подачею води до туалетів. З січня 2009 року діє система автоматичного опромінювання ультрафіолетовим випромінюванням в нічний час у 22 класних кімнатах. За результатами останніх років захворюваність учнів у класах із кварцовими лампами у 6,5 разів менша ніж у класах, де не проводять кварцювання. У класних кімнатах автоматично вмикаються фільтри з активованим вугіллям, які очищають повітря від шкідливих домішок.
Розклад уроків, температуру повітря в класі, раціон харчування – і не тільки це можуть переглянути батьки на сайті гімназії.
За підтримки міського голови та управління освіти виконавчого комітету Полтавської міської ради було відремонтовано дах над спортивною залою, туалети, поставлені пластикові вікна. 26 квітня 2012 року відбулось відкриття нового кабінету інформатики, комп’ютери та мультимедійна апаратура в який подарована міським головою Олександром Мамаєм.
Святковий захід продовжився веселою концертною програмою.