Поради власникам платіжних карток, як не стати жертвою шахрайства
01 Липня 2014 19:33
863
Запорука безпеки - чітке виконання правил встановлених платіжною системою і це залежить від користувача.
- Не повідомляйте ПІН код стороннім особам, завжди вводьте його самі.
- Не просіть незнайомих осіб допомогти скористатися платіжною карткою.
- Не надавайте інформацію про картки третім особам, навіть якщо вони діють нібито від імені банку. Слід пам’ятати, що банк не буде вимагати інформацію про термін дії картки, така інформація в нього є. Банк ні в якому разі не буде цікавитися ПІН-кодом.
В Україні дедалі частіше використовуються скіменгові пристрої. Захиститися від скімера можна використовуючи картку з чіпом (В Україні з 34 млн. карток лише 1.5 з вбудованим чіпом) або просто прикриттям рукою клавіатури при введенні ПІН-коду. Зловмисники використовують відеокамери частіше ніж накладки на клавіатуру.
- Не носіть ПІН-код разом з карткою.
Наступним важливим моментом є своєчасне повідомлення банку про вилучення карти банкоматом, втрату картки чи її крадіжку. Для цього необхідно телефонувати в банківську установу за телефоном нанесеним на картку. Його треба заздалегідь переписати в телефон поки картка знаходиться при вас. Ще один важливий момент використання SMS-інформування, це дасть змогу оперативно відреагувати при спробі скористатися викраденою карткою. Банки для забезпечення безпеки використовують коди, які надсилають на так звані фінансові телефони – телефони зареєстровані в відділенні за певним власником. При втраті телефону чи його несправності інформуйте банк та блокуйте фінансовий телефон, це не дасть змоги зловмисникам скористатися ним для заволодіння коштами. Будьте пильними при отриманні смс невідомого авторства з проханням відправити певний код чи набір команд на інший номер. При розрахунках карткою треба завжди тримати її в полі зору. Скіменгові пристрої можуть бути мініатюрними і мобільними.
Ще одне застереження при здійсненні оплати в мережі Інтернет:
Розповсюджений вид злочину це фішинг – створення сайту який ззовні копіює сайт банку та має дуже схожу адресу, часто відмінність лише в одній літері. Люди звертають увагу на сайт а не на адресний рядок. Тому будьте пильними здійснюючи перехід на сайт по посиланням на банерах чи посиланням отриманим по СМС чи електронній пошті.
за матеріалами УКР УМВС України в Полтавській області
Рекомендуем почитать
23 Січня 11:08,
1357
Размещение рекламных материалов на щитах – один из наиболее востребованных видов продвижения любых продуктов, ориентированных на массовую аудиторию. ...
15 Грудня 13:06,
1084
Учні НВК: СЗШ І-ІІІ ст.- гімназії міста Гайсин взяли участь у інформаційній інтерактивній зустрічі.
15 Грудня 11:22,
1133
24 грудня у Полтаві відбудеться перший етап благодійного ярмарку у підтримку онкохворих дітей «Чужих дітей не буває».
15 Грудня 09:40,
739
Працівники КП «Благоустрій Кременчука», як-то кажуть не покладаючи рук, готують головну новорічну ялинку Кременчука до урочистого відкриття. ...
15 Грудня 07:45,
709
П’ятнадцятого грудня на Полтавщині, за повідомленнями Укргідрометцентру, очікується хмарна погода. Місцями – дощитиме.
14 Грудня 14:24,
696
З 13 по 16 грудня волонтери благодійної акції «Святий Миколай – дітям» збиратимуть подарунки для маленьких кременчужан, які опинилися в складних життєвих обставин ...
14 Грудня 13:29,
653
У наш час гостро стоїть питання покращити, урізноманітнити, зробити більш цікавим життя такої категорії людей, як людей поважного віку.
14 Грудня 07:45,
685
Чотирнадцятого грудня на Полтавщині, за повідомленнями Укргідрометцентру, очікується сильний туман, ближче до вечора – буде сильна хмарність.
13 Грудня 12:24,
809
Кожен кременчужанин може долучитись до загальної доброї справи буквально у два кроки: 1. Заходиш у один з магазинів, які долучились до акції. 2. Купуєш подарунок для діток та перед ...
13 Грудня 10:30,
655
Дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах й тих, що мають особливі потреби у день Святого Миколая привітають у Миргороді.