На Полтавщині розпочали підготовку до Сорочинського ярмарку
08 Липня 2014 19:18
1055
Сьогодні, 8 липня, в ОДА відбулася широка нарада за участі усіх територіальних підрозділів державних служб, відповідальних за проведення Сорочинського ярмарку. Як пояснив головуючий на нараді Роман Товстий, заступник голови ОДА, органи влади повинні вжити усіх необхідних організаційних заходів для того, аби вивчити проблеми, пов’язані з організацією та проведенням Сорочинського ярмарку, й доки є час, їх усунути.
Адже на сьогодні існує розпорядження Кабінету Міністрів України від 25 червня цього року № 605-р, що зобов’язує Полтавську ОДА стати співорганізатором ярмарку разом із ТОВ «Сорочинський ярмарок».
Хоча нині лунають думки громадських активістів про те, чи доцільно взагалі проводити такий масштабний розважальний захід у період складної суспільно-політичної ситуації в країні.
Роман Чабановський, заступник голови-керівник апарату Полтавської обласної державної адміністрації, зауважив: остаточне рішення про те, чи проводити Сорочинський ярмарок в непростих умовах сьогодення прийматиме Уряд. Тож завдання Полтавської ОДА на сьогодні також вивчити громадську думку з цього питання. А вона – дуже різна.
Сорочинський ярмарок, який із 1999 року має статус загальнонаціонального заходу, відіграє важливу виставково-презентаційну роль в житті регіону і держави, сприяє інтеграції в міжнародний економічний та культурний простір, вражає Олена Адамович, керівник Департаменту економічного розвитку ОДА.
На думку О.Адамович, організаційні заходи мають бути спрямовані на забезпечення зустрічі та супроводження перших осіб держави, делегацій областей України та численних іноземних делегацій; презентацію промислово-аграрного потенціалу області, в тому числі на території експозиції «Полтавщина аграрна»; розбудову дорожньо-транспортної та комунальної інфраструктури, проведення робіт з благоустрою територій, прилеглих до Сорочинського ярмарку тощо.
Серед проблемних питань – необхідність виділення 4,5 млн.грн. з бюджетів усіх рівнів на забезпечення проведення ярмарку. Крім того, в нинішніх умовах мають бути більш жорсткі заходи з забезпечення громадського порядку, техногенної, пожежної безпеки, дотримання вимог санітарно-ветеринарного законодавства.
Необхідність більш жорстких заходів з боку правоохоронців – одна з проблем, на якій наголошували учасники наради. Представник обласного управління МВС відзначив: на сьогодні сил правоохоронців Полтавщини не достатньо, щоб забезпечити громадський порядок під час ярмарку. Адже багато міліціонерів беруть участь у антитерористичній операції на Сході України.
Тож правоохоронці області будуть просити у МВС додаткових сил на серпень, якщо ярмарок таки буде проводитися.
На небезпеці збирати велику кількість людей на такий масштабний захід, як Сорочинський ярмарок, наголошували й представники Миргородської районної адміністрації. «Миргород – це не Полтава. Так звані відпочивальники зі східних регіонів на сьогодні мають різні настрої. Зафіксовані прояви сепаратистських висловлювань та вчинків», – зазначив Юрій Коваленко, голова Миргородської РДА.
Підтримали представників Миргородщини і громадські активісти обласного центру. Громадські організації «Полтавська громада» та «Єдиний Інформаційний Центр Майдан-Полтава» вважають: недоречно проводити розважальний захід у період, коли фактично іде війна на території держави і кожного дня люди гинуть та отримують важкі поранення.
Настрої багатьох районних адміністрацій так само спрямовані на те, щоб більше коштів направляти на допомогу армії, а не на концерти, зазначив у своєму виступі Геннадій Фасій, керівник управління культури облдержадміністрації. Щоправда, він зауважив: якби у серпні вже довелося святкувати остаточну перемогу над сепаратистами, Сорочинський ярмарок був би дуже доречним.
Сільський голова Великих Сорочинців Юрій Донченко також наголосив на кількох проблемних організаційних питаннях. Зокрема, необхідно передати свердловини для постачання води «під парасольку» Миргородського водоканалу. Бо громада села не має фахівців їх експлуатувати. А Державна служба з питань надзвичайних ситуацій має серйозні зауваження до підготовки протипожежних заходів. Одне із них – для гасіння ймовірної пожежі потрібно 200 кубометрів води, а на сьогодні організатори – ТОВ «Сорочинський ярмарок» можуть забезпечити лише 11.
Друга суттєва проблема, на думку, служби з надзвичайних ситуацій – те, що підприємці на ярмарку користуються для приготування їжі газовими балонами. Сучасне законодавство забороняє їх використання під час масових заходів.
Присутній на нараді Роман Чабановський зауважив: оргкомітет має прийняти принципове рішення: заборонити використання газових балонів під час проведення ярмарку.
Багато претензій довелося вислухати і директору ТОВ «Сорочинський ярмарок» Юлії Єрмаковій від громадськості та присутніх керівників. Зокрема, були нарікання на високу плату за торгове місце та організаційний внесок за участь у ярмарку. Станом на 01.07.2014 від суб’єктів підприємницької діяльності Машівського, Новосанжарського, Козельщинського районів, міст Лубни та Комсомольська заявки на участь в ярмарку не подали взагалі.
Юлія Єрмакова зауважила: розуміючи складне фінансове становище області, розцінки на послуги ТОВ «Сорочинський ярмарок» залишаться на рівні минулого року. Для підприємців Полтавщини передбачена 10-відсоткова знижка.
За її інформацією, уже погодилися на участь у ярмарку такі відомі підприємства області, як Миргородський завод мінеральних вод, «Полтавакондитер», м’ясопереробна компанія «Кременчукм’ясо», загалом – більше 400 суб’єктів підприємницької діяльності з усієї України (з них 267 – з Полтавської області). Також керівник ТОВ «Сорочинський ярмарок» зауважила: навіть за сьогоднішніх військових реалій ніщо не завадило відомому українському артисту Святославу Вакарчуку зібрати великий концерт в Одесі. Тож проведення на Полтавщині Сорочинського ярмарку – додатковий аргумент, що наша область є безпечною для проживання.
«З одного боку «Сорочинський ярмарок» – це національне надбання Полтавщини, що прославляє не лише наш край, а й Україну в світі, а з іншого – є вагомі аргументи громадськості щодо забезпечення безпеки громадян в сьогоднішніх умовах», – таку думку висловив Роман Чабановський, заступник голови-керівник апарату Полтавської обласної державної адміністрації, підсумовуючи сьогоднішню нараду в ОДА.
Він доручив представникам територіальних громад провести широке обговорення цієї теми та підготувати свої пропозиції в письмовому вигляді.
Прес-служба Полтавської ОДА
Рекомендуем почитать
23 Січня 11:08,
1357
Размещение рекламных материалов на щитах – один из наиболее востребованных видов продвижения любых продуктов, ориентированных на массовую аудиторию. ...
15 Грудня 13:06,
1084
Учні НВК: СЗШ І-ІІІ ст.- гімназії міста Гайсин взяли участь у інформаційній інтерактивній зустрічі.
15 Грудня 11:22,
1133
24 грудня у Полтаві відбудеться перший етап благодійного ярмарку у підтримку онкохворих дітей «Чужих дітей не буває».
15 Грудня 09:40,
739
Працівники КП «Благоустрій Кременчука», як-то кажуть не покладаючи рук, готують головну новорічну ялинку Кременчука до урочистого відкриття. ...
15 Грудня 07:45,
709
П’ятнадцятого грудня на Полтавщині, за повідомленнями Укргідрометцентру, очікується хмарна погода. Місцями – дощитиме.
14 Грудня 14:24,
696
З 13 по 16 грудня волонтери благодійної акції «Святий Миколай – дітям» збиратимуть подарунки для маленьких кременчужан, які опинилися в складних життєвих обставин ...
14 Грудня 13:29,
653
У наш час гостро стоїть питання покращити, урізноманітнити, зробити більш цікавим життя такої категорії людей, як людей поважного віку.
14 Грудня 07:45,
685
Чотирнадцятого грудня на Полтавщині, за повідомленнями Укргідрометцентру, очікується сильний туман, ближче до вечора – буде сильна хмарність.
13 Грудня 12:24,
809
Кожен кременчужанин може долучитись до загальної доброї справи буквально у два кроки: 1. Заходиш у один з магазинів, які долучились до акції. 2. Купуєш подарунок для діток та перед ...
13 Грудня 10:30,
655
Дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах й тих, що мають особливі потреби у день Святого Миколая привітають у Миргороді.