Особливість цього року в тому, що до полтавських дітлахів приєдналися 400 дітей переселенців зі Сходу України. Чи існує черга до дошкільних закладів Полтави та чи вимагають хабарі за влаштування дитини – з'ясовували наші кореспонденти.
Нині у Полтаві - 54 дитячих садків різної форми власності. Цього, говорять у міському управлінні освіти, достатньо, щоб забезпечити дошкільною освітою усіх малюків. З цим не погоджуються деякі полтавці, запевняють: переконалися в протилежному.
Тетяна Тютюнник, мешканка Полтави: "Хотіла віддати свого онука до дитсадка, але не змогла цього зробити, об'їздила половину дитсадків у Полтаві, вони переповнені, у кожній групі по 35-37 дітей".
Ажіотаж, який виник довкола дитячих садків, безпідставний, говорять у профільному управлінні. Протягом кількох останніх років у Полтаві не закрили жодного дошкільного закладу, навпаки, розширюють їх кількість.
Світлана Порохня, заступник Полтавського міського голови: "Протягом останніх трьох років ми відкрили 14 додаткових груп у дитсадках, реконструювали один дитсадок по провулку Гористому".
Деякі дитсадки дійсно переповнені, але це проблема окремих закладів, більшість яких - у центрі та на Подолі. Часто буває, що у сусідніх садочках - недобір. Якщо ви зіткнулися з браком вільних місць, вони є у дитсадках №80 і 65, що на Половках, дошкільних навчальних закладах №81 - на Браїлках та №2 на Леваді. Відкриття нових груп дозволило прийняти більш ніж пів тисячі дітлахів додатково. Цього року обіцяють облаштувати ще 4 нові групи.
Світлана Порохня, заступник Полтавського міського голови: "На сьогоднішній день без жодного блату ми можемо влаштувати будь-яку дитину, але в той дитсадок, де є вільні місця",
Офіційних внесків за влаштування дитини до дошкільного закладу немає, але законодавство не забороняє надавати благодійну допомогу. Нині без батьківської допомоги не обійтися, говорить завідуюча дитсадком №2 Полтави Антоніна Рвачова. У закладі, який очолює, цьогоріч рідні малечі встановили гойдалку та заасфальтували доріжку.
Антоніна Рвачова, завідуюча дитячим садочком №2 м.Полтави: "Батьківські комітети домовляються, питають, чим можуть допомогти, і тоді допомагають".
Хабар чи добровільна допомога? Бажання батьків допомогти грошима у дитсадках вітають, але коли воно - їх власна ініціатива. Якщо ж внески, які у дитсадках називають добровільними, насправді такими не є, звертайтеся до профільного управління та міського голови.
Олександр Мамай, Полтавський міський голова: "Можна звертатися до начальника міського управління освіти Наталії Дорохової, яка щодня на роботі, до профільного заступника Порохні або особисто до мене як листом, так і телефонним дзвінком. Телефонуйте на приймальню".
За отримання грошей від батьків торік у Кременчуці притягли до відповідальності завідуючу одного із дитсадків, порушено кримінальну справу. У Полтаві подібних прецендентів, принаймні, за останні кілька років, не було.