Безробіття - це не вирок для полтавців. Ті, хто бажають працювати завжди можуть вчитися і перекваліфіковуватися. У цьому їм допоможе міський центр зайнятості, який сьогодні влаштував уже традиційний ярмарок вакансій. Яка ситуація на ринку праці у Полтаві - дізнавалися кореспонденти телеканалу "Місто".
У приміщені ОЦЕВУМу сьогодні людно. А все тому, що Полтавський міський центр зайнятості влаштував завершальний у цьому році ярмарок вакансій. Уже традиційно, найбільш актуальними у Полтаві є робітничі професії.
Юрій Парьоха, директор Полтавського міського центру зайнятості: "Найбільше, звичайно, користуються попитом зараз робітничі професії, тому що у нас останнім часом мало випускали токарів, мало випускали швей, мало кухарів. Тобто, зараз є дефіцит в цих професіях".
Важливою умовою працевлаштування у наш час, кажуть спеціалісти, є правильно складене резюме. Цей документ дозволить і час зекономити, і себе показати.
Владислав Кривоспицький, заст. нач. відділу активної підтримки безробітніх Полтавського міського центру зайнятості
Складене правильно резюме - це залог успіху. Це хід життя людини і звичайно, що людина повинна вміло і вдало його скласти. Резюме повинно бути простим, але роботодавець повинен впевнено побачити, що людина дійсно готова приступити до роботи./
Проблеми в отриманні роботи зазвичай мають особи, які досягли 45-річного віку, говорять фахівці.
Микола Скиба, безробітній: "57 років. За освітою - інженер-будівельник. Закінчив у 1983 році Полтавський інженерно-будівельний інститут. Наразі щось може для мого віку...Самі розумієте, 57 років - щось отримати - практично нереально".
Таким особам у міському центрі зайнятості пропонують перекваліфікацію.
Вразливою верствою населення залишається і молодь. Роботодавці прагнуть отримувати досвідчених спеціалістів.
Олена Безнос, фахівець відділу праці КУ "Обласний молодіжний центр праці": "У нас дуже багато молодих людей, які звертаються до нашого центру одразу після закінчення ВУЗу. На жаль, у них немає досвіду роботи. А багато роботодавців вимагають хоча б мінімальний досвід роботи від 1 до 3 років. Проблема в тому, де молодим людям його набути".
З початку року послугами міської служби зайнятості скористалося понад 8 тисяч осіб, з них 4600 було працевлаштовано. Майже 600 людей пройшли професійне навчання і перепідготовку. 450 полтавців з особливими потребами у цьому році почали отримувати заробітну плату.