27 Січня 2015 15:13
703
– Пріоритети діяльності управління освіти і навчальних закладів Полтави – це надання якісних освітніх послуг, турбота і вболівання про майбутнє покоління, створення комфортних умов для розвитку дітей, співпраця з органами місцевого самоврядування та громадою у вирішенні ключових питань розвитку освіти, – зазначила начальник управління освіти міськвиконкому Наталія Григорівна. – У 2014 році забезпечено стабільне функціонування 54 дошкільних навчальних закладів різних типів та форм власності (2 приватних, 1 відомчого), в яких виховується понад 12 тис. дітей. За останні три роки спостерігається стійка тенденція збільшення мережі, у 2014 році було додатково відкрито ще 4 групи у СНВК № 10, ДНЗ №№ 4, 36, 58.
Успішному втіленню, поставлених перед дошкіллям завдань, сприяла наявність високого рівня кваліфікаційного забезпечення педагогів. За результатами атестації 182 педагогів-дошкільників отримано наступні результати: 52% «спеціалістів вищої та І категорій», 34 вихователям присвоєно звання «вихователь – методист», «старший вихователь», «вчитель – методист». Вивчено і узагальнено досвід роботи 33 педагогів, тематичні розробки яких використовуються як методичне забезпечення до існуючих державних програм.
У 2014 році було сплановано і проведено ряд методичних заходів: методична студія, педагогічний полілог, майстер-клас, педагогічна трибуна, хвилинки презентації, захист портфоліо, педагогічна карусель, творчо-дидактична лабораторія, дні педмайстерності, авторська школа ППД для всіх категорій педагогічних працівників, що сприяло оновленню системи дошкільної освіти.
2013-2014 навчальний рік було оголошено Роком дитячої творчості, тому в червні 2014 року проведено міський етап обласного фестивалю дитячої творчості «Сузір’я талановитих дошкільнят», в якому взяли участь 33 дошкільні заклади, що становить 62% від загальної кількості. У програмі фестивалю було представлено 35 номерів художньої самодіяльності та 23 роботи зображувальної діяльності. ДНЗ №№ 17, 34, 36, 37, 81, СНВК №№ 10, 85 взяли участь в огляді-конкурсі на кращий стан фізичного виховання. Переможцем огляду-конкурсу у міському та обласному етапах став Спеціалізований навчально-виховний комплекс № 85.
Також усі дошкільні заклади міста взяли участь у міському конкурсі «Полтава вишивана», організованого за ініціативи міського голови Олександра Мамая.
Високу громадянську активність проявили діти й педагоги під час проведення благодійного ярмарку до Дня міста, виставивши на продаж свої вироби. Виручені кошти (21 тис.грн.) були передані на потреби воїнів АТО. Силами педагогічної та батьківської громадськості було зібрано понад 170 тис. грн., за які закуплено 111 комплектів теплого одягу і передано батальйону «Полтавщина».
Дошкільні начальні заклади активно долучилися до виконання завдань «Міської програми патріотичного виховання дітей дошкільного віку та учнів на 2010-2015 роки». Цьому сприяють і низка методичних заходів, а саме: творчо-дидактичні лабораторії «Формування у дошкільнят громадянської компетентності», Дні педагогічної майстерності «Громадянсько-патріотичне виховання дошкільнят», майданчик передового педагогічного досвіду «Формування у дошкільнят патріотичної свідомості засобами музейної педагогіки», дидактична майстерня «Рідне місто моє» тощо.
– Слід зазначити, що 2014 рік став роком завершення повної комп’ютеризації дошкільних навчальних закладів, у кожному з яких на сьогодні налічується, щонайменше, 2-3 комп’ютери, застосування яких є досить різнобічним. Розуміючи, наскільки важливим є оновлення комп’ютерної техніки, із міського бюджету виділено для придбання комп’ютерів 45 тис.грн, –продовжила Наталія Дорохова. – Крім використання комп’ютерної техніки педагогічним персоналом, у ДНЗ №№ 2, 5, 6, 12, 17, 63, 71, 74, 80, 81, 83, НВК №№ 3, 10, 26, 45, 85, 86 організовано роботу гуртків з навчання дошкільнят комп’ютерної грамотності, що відповідає вимогам програм та сучасності.
Завдяки турботі міської влади всі навчально-виховні комплекси міста та декілька ДНЗ забезпечені мультимедійними засобами навчання, що дає змогу вихователям у повній мірі впроваджувати інноваційні педагогічні технології як під час занять, так і у повсякденному житті. На часі розпочато забезпечення дошкільних закладів відповідними комплексами.
Нововведенням у дошкільній освіті стало створення електронної системи, яка дає можливість батькам самостійно зареєструвати свою дитину в чергу до ДНЗ та СНВК міста. Також батьки мають змогу ґрунтовно познайомитися з роботою закладів через Інтернет-сайти. На сьогодні всі дошкільні навчальні заклади мають власні WEB-сайти; з 2014 року функціонує новий сайт управління освіти.
Під особливим контролем знаходиться питання соціального захисту, зокрема, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, що відвідують дошкільні навчальні заклади міста.
Всі вихованці дошкільних навчальних закладів отримали безкоштовні новорічні подарунки, на що було спрямовано 550 тис. грн.
Невід'ємною складовою здоров’я дітей є організація якісного харчування. Вперше за останні 10 років за рахунок бюджету галузі на 2 гривні були підняті видатки на організацію харчування однієї дитини в день. Вихованці ясельних груп харчуються на 8 грн., садових – на 10 грн.
У цілому бюджет галузі освіти за звітний період становив 289 млн. грн., з них 77% було використано на заробітну плату, 15% – на енергоносії, 6% – на харчування дітей. Усі інші витрати – 2%.
За рахунок додаткових коштів міського бюджету для зміцнення матеріально-технічної бази закладів освіти та підготовку до нового навчального року використано понад 4,5 млн. грн.: придбано холодильне і технологічне обладнання для 12 дошкільних навчальних закладів; побутову і комп’ютерну техніку; встановлено нові ігрові майданчики для 8 дошкільних навчальних закладів (№№ 1, 11, 19, 20, 29, 41, 42, 56), проведено заміну 167-ми електричних лічильників на лічильники прямого включення. Відремонтовано покрівлі 7-и закладів освіти, у стількох же замінено віконні блоки та санвузли, продовжено роботу зі встановлення індивідуальних теплових пунктів.
За сприяння міської влади винайдено можливість виплатити грошову винагороду у розмірі 30% від навантаження всім педагогічним працівникам та 30% від посадового окладу обслуговуючому персоналу; преміальні освітянам за підсумками роботи у 2014 році.
Також за рахунок додаткових коштів міського бюджету, з метою підняття престижу педагогічної праці, соціального захисту освітян до професійного свята всі працівники закладів освіти отримали грошові винагороди на загальну суму 2 мільйони 556,6 тис. грн., 13 освітян м. Полтава отримали сертифікати на квартири, грошовими винагородами відзначено 6 педагогів-дошкільників до Серпневої конференції, а 5 кращих педагогів міста були нагороджені Премією Полтавського міського голови.
Підсумовуючи, Наталія Дорохова наголосила, що протягом 2014 року вдалося зробити реальні кроки у вирішенні найболючіших проблем освітньої галузі завдяки співпраці управління освіти, навчальних закладів з міською владою та громадою.
Прес-служба Полтавської міської ради