Біля зупинки «Оптика», що на Подолі, торгують усім. Тут і овочі, і фрукти, і одяг. Ось тільки перехожі стверджують: це стихійний ринок, у торговців немає ліцензій.
Мешканці Подолу побоюються: купуючи товари з підлоги, та ще й біля прохідної дороги, де ходить громадський транспорт, можна отруїтися.
У Полтавському міськрайонному управлінні Держсанепідслужби кажуть: за 4 місяці 2015 року в місті зареєстровано 304 випадки гострих кишкових інфекцій. Причина - вживання продуктів, придбаних на стихійних ринках. Фахівці застерігають: на них грубо порушують санітарні норми.
Станіслав Руденко, начальник Полтавського міськрайонного управління ГУ Держсанепідслужби в Полтавській обл.: "Продукція, що швидко псується, реалізується без холодильного обладнання, із землі, без маркування та терміну реалізації, власного виробництва. Виготовлена у невідомих умовах, збувається в безпосередній близькості до транспортних шляхів. Це призводить до виникнення серед населення гострих шлунково-кишкових інфекцій та отруєнь."
Зі стихійними ринками намагаються боротися правоохоронці. За інформацією управління МВС області, з початку року вони «накрили» більше 150 нелегалів. Щоправда, передувала цьому роз’яснювальна робота.
Сергій Альошкін, начальник міліції громадської безпеки УМВС України в Полтавській обл.: "Правоохоронці з представниками міськвиконкому роздають пам’ятки, де зазначено: «Ви незаконно торгуєте. Це порушення.» Коли заходи переконання не діють - діє примус".
Міліціонери зазначають: стихійні ринки - це не лише зазвичай неякісна продукція, а й загроза в разі виникнення надзвичайних ситуацій. Нелегальні торговці займають як тротуари, так і проїжджі частини.
Сергій Альошкін, начальник міліції громадської безпеки УМВС України в Полтавській обл.:"Ви бачите, як стоять транспортні засоби, де торгіють незаконно громадяни, як можливо туди під’їхати машині пожежній, якщо пожежа".
У міській раді ж вважають: правоохоронці працюють не надто вже й ефективно. Заступник директора комунального підприємства «Полтава-сервіс», депутат Юрій Ісаєв переконаний: міліції під силу більш активні дії.
Юрій Ісаєв, заступник директора КП «Полтава-сервіс» ПМР: "Чомусь міліція не реагує. Спочатку відмовки, зараз вони, начебто, всі воюють…".
За словами пана Ісаєва, від цього явища страждає не лише здоров’я полтавців, але й міський бюджет. Нелегали не сплачують податки, натомість відраховуючи невідомим господарям від 500 до 300 тисяч гривень на місяць. Міська рада неодноразово намагалася дійти компромісу зі «стихійниками», додає він. Однак безуспішно. Приклад: стихійний ринок неподалік Центрального ринку.
Юрій Ісаєв, заступник директора КП «Полтава-сервіс» ПМР: "Ми запропонували їм переїхати на площу на Новобазарній, навіть готові були встановити пільговий тариф на перший-другий місяць, але вони хочуть далі «відстьогувати» комусь, і все".
Нагадаємо, за законодавством незаконна торгівля промисловими товарами карається їх конфіскацією та штрафом від 136 гривень. Якщо людина продає непромислові товари, їй загрожує лише грошове стягнення.
Размещение рекламных материалов на щитах – один из наиболее востребованных видов продвижения любых продуктов, ориентированных на массовую аудиторию. ...
З 13 по 16 грудня волонтери благодійної акції «Святий Миколай – дітям» збиратимуть подарунки для маленьких кременчужан, які опинилися в складних життєвих обставин ...
Кожен кременчужанин може долучитись до загальної доброї справи буквально у два кроки: 1. Заходиш у один з магазинів, які долучились до акції. 2. Купуєш подарунок для діток та перед ...
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови обов'язкового вказівки активного, не закритого для індексації пошуковими системами, не скриптового гіперпосилання на сайт Полтава-Інфо - Poltava.Info, для друкованих видань - з формулюванням "за матеріалами сайту Poltava.Info".
Адміністрація сайту Полтава-Інфо не завжди поділяє думку авторів статей і не несе відповідальності за зміст інформації, яка розміщується відвідувачами ресурсу.