17 Октября,
04:54

Пенітенціарії Полтавщини розповідають усе про особливості Комсомольського виправного центру №136

08 Августа 2015 12:05   646
Всього станом на 7 серпня поточного року в установі знаходиться 128 осіб.

Днями 35 засуджених даної установи відмовились виходити на роботу на контрагентський об’єкт «Фероліт», проявивши таким чином незгоду з діями прокуратури та суду в частині неоднакового застосування статті 81 Кримінального кодексу України та висловивши представникам засобів масової інформації свої скарги щодо, на їх думку, поганого харчування у виправній установі та неналежних умов праці.

З метою недопущення розповсюдження неправдивої та провокаційної інформації в місцевій та центральній пресі, повідомляємо наступне:

Умови праці засуджених до обмеження волі регламентуються законодавством про працю, вимогами Кримінально-виконавчого кодексу України та Правилами внутрішнього розпорядку установ виконання покарань.

Відповідно до ст. 60 Кримінально-виконавчого кодексу України засуджені до обмеження волі, які відбувають покарання у Комсомольському виправному центрі (№136) залучаються до робіт по господарчому обслуговуванню установи, на підсобному господарстві, у майстерні установи та на контрагентському об’єкті НПП «Фероліт».

Розподіл засуджених по виробничих об’єктах проводиться розподільчою комісією установи, до складу якої входять: працівник соціально-виховної та психологічної служби, психолог, оперуповноважений, співробітник служби нагляду і безпеки та помічник начальника установи з працевикористання засуджених. Під час розподілу засуджених на виробничі об’єкти враховується стан здоров’я засудженого, освіта, трудовий стаж, наявність спеціальності, професійні навички та вміння.

Відповідно до ст. 59 КВК України особи, засуджені до обмеження волі, зобов'язані виконувати законні вимоги адміністрації виправного центру, які стосуються порядку відбування призначеного покарання та сумлінно працювати у місці, визначеному адміністрацією виправного центру.

В установі застосовані погодинна та відрядна форми оплати праці. Основною системою оплати праці є відрядна.

Розцінки та почасові тарифні ставки встановлені з врахуванням складності робіт, але не нижче законодавчо встановленого рівня мінімальної заробітної плати.

Заробітна плата засудженим до обмеження волі нараховується за фактично виконаний обсяг робіт та фактично відпрацьований час.

Протягом І півріччя 2015 року в Комсомольському виправному центрі (№136) було працевлаштовано 98 засуджених: з них до робіт по господарському обслуговуванню установи – 7 осіб, у майстерні установи – 15 осіб, на контрагентському об’єкті 57 засуджених. На інших роботах (підсобне господарство, будівельні роботи) – 19 засуджених.

Середня заробітна плата засуджених даної установи в І півріччі 2015 року по установі склала 2250 грн. на місяць, в тому числі в госпобслузі – 881 грн., в майстерні установи – 1103 грн., на контрагентському об’єкті – 3084 грн., на інших роботах – 1155 грн. Для порівняння: середній розмір заробітної плати засуджених по установах Державної пенітенціарної служби України за результатами роботи І півріччя 2015 року склав 497,51 грн. грн. за місяць. В тому числі: в хозобслузі – 807,10 грн., в майстернях установ – 202,13 грн., на контрагентських об’єктак – 1112,26 грн., на інших роботах – 765,59 грн.

Відповідно до вимог кримінально-виконавчого кодексу України та наказу Міністерства юстиції України від 07.03.2013 року № 396/5 у виправному центрі засуджені, отримують на особистий рахунок незалежно від усіх відрахувань не менше, як 75% нарахованої заробітної плати.

Відповідно до ст. 64 КВК України засуджені, які тримаються у виправних центрах, забезпечуються індивідуальним спальним місцем, інвентарем і постільними речами, а продукти харчування і речове майно придбавають за власні кошти. Комунально-побутові та інші послуги оплачуються засудженими на загальних підставах.

Утримання із заробітку засуджених, які відбувають покарання у виправних центрах проводиться у такій черговості: податок з доходів фізичних осіб, військовий збір, аліменти та вартість комунально-побутових послуг. Решта суми (не менше 75%) підлягає зарахуванню на особистий рахунок засудженого, з якої, за заявою засудженого проводиться відшкодування вартості харчування та речового майна.

По прибуттю до установи засуджені письмово звертаються до адміністрації виправного центру із заявою про забезпечення їх харчуванням в їдальні установи.

Вартість харчування та комунально-побутових послуг залежить від фактичних затрат на ці цілі із розрахунку на 1 засудженого. Начальником установи щомісячно затверджується калькуляція вартості харчування та комунальних послуг.

Мають місце випадки, коли у зв’язку з низькою продуктивністю праці, систематичним невиконанням ними норми виробітку та, як наслідок, низького рівня заробітної плати, у окремих засуджених утримання вартості харчування та комунальних послуг проводиться не в повному обсязі.

Заробітну плату, після проведення всіх відрахувань, засуджені отримують через касу установи щомісячно.

Що стосується харчування, то основним способом харчування засуджених, осіб, узятих під варту, є котлове забезпечення, яке здійснюється через їдальні установ.

Засуджені, які виявили бажання харчуватися їжею, отриманих в посилках та передачах, подають на ім’я начальника установи письмову заяву про зняття їх з котлового забезпечення. Заява розглядається комісією за рішенням якої особу, що подала дану заяву знімають із котлового забезпечення та письмово попереджують її про можливі негативні наслідки для здоров’я у разі відмови від гарячого триразового харчування.

Відповідно до вимог Кримінально-виконавчого кодексу України та п. 2.5 наказу Міністерства юстиції України від 07.03.2013 року № 396/5 засуджені до обмеження волі продукти харчування і речове майно придбавають за власні кошти, по прибуттю в установу засуджені письмово звертаються до адміністрації установи з заявою про відшкодування цих витрат з суми, яка належить до зарахування на особовий рахунок.

Організація харчування засуджених у Комсомольському виправному центрі (№136) проводиться у відповідності до вимог наказу Міністерства юстиції України №850/5-2012 року «Про затвердження Положення про організацію продовольчого забезпечення у Державній кримінально-виконавчій службі України на мирний час». Продукти харчування доводяться до засуджених згідно норм наказу ДПтС України №395-2011 року.

Їжа в їдальні готується відповідно меню-розкладки продуктів тричі на добу: на сніданок, обід, вечерю. При цьому на сніданок і вечерю готується по одній страві, на обід – салат, I і II страви. Маса перших страв становить 600 г., других не менше 250 г в т.ч. маса м’ясної порції складає 20,5 гр., консерви рибної 85,0 гр.

Засуджені, які страждають хворобами органів травлення за висновками лікаря зараховується на дієтичне харчування.

Забезпеченість засуджених основними продуктами харчування з урахуванням замін, в тому числі хлібом, крупами, макаронними виробами, м’ясом, рибою, жирами, олією, картоплею та овочами складає 100% від потреби. Контроль за повнотою закладки продуктів харчування у котел, згідно котлового ордеру, здійснюється черговим помічником начальника установи при кожному приготування їжі. Результати перевірки відповідальними посадовими особами установи, щодо відповідності приготовленої їжі вимогам меню-розкладки продуктів, фактичному виходу страв, масі м’ясних та рибних порцій вказується у «Книзі обліку контролю за якістю приготування їжі» за кожним її приготуванням. Двічі на рік проводиться дослідження готових страв на калорійність (останній 18.03.2015 року).

З метою поліпшення харчування розроблені та затверджені технологічні карти для приготування перших, других страв та салатів. Чотирнадцять раз на неділю засудженим готують страви з м’яса, сім раз на тиждень рибні консерви з урахування заміни на рибу, п’ять разів готується борщ, один раз суп з крупою та один раз на тиждень розсольник. Чотирнадцять раз на тиждень засудженим готується картопляне пюре та один раз картопля відварна, чотири рази овочеве рагу та два рази макарони відварні. На продовольчому складі в наявності 6 видів круп, одні й ті ж самі крупи в один день не готуються та не повторюються.

З 3 серпня поточного року на харчування засудженим видається риба путасу.

За 6 місяців поточного року за рахунок спеціального фонду установи для харчування засуджених придбано продуктів харчування на загальну суму 150,3 тис. грн.
ДПтС України в Полтавській області
  
Рекомендуем почитать
13 Октября 15:34,   180
Представники різних політичних сил запланували зібратися 17 жовтня зранку під Полтавською ОДА і вимагати від облкерівництва без зволікань подати звернення до Верховної Ради і вимаг ...
13 Октября 12:03,   148
У Миргороді, поліцейські, кожного ранку біля навчальних закладів міста перед початком шкільних занять здійснюють нагляд за дотриманням правил перевезення водіями дітей в автотрансп ...
13 Октября 07:30,   121
На Полтавщині, за повідомленнями Укргідрометцентру, тринадцятого жовтня сильна хмарність.
12 Октября 14:57,   118
На сесії Полтавської облради мешканці Яресьок мітингували, протестуючи проти будівництва на території Шишацького району нафтопереробного заводу.
12 Октября 11:52,   237
Стаття з такою назвою вийшла нещодавно в місцевій газеті Котелевщини.
12 Октября 08:28,   165
Проект «Україна – Швеції: кроки на зустріч через історичну спадщину» реалізує Аграрно-економічний коледж.
12 Октября 07:30,   117
На Полтавщині, за повідомленнями Укргідрометцентру, дванадцятого жовтня перемінна хмарність. Ввечері – велика хмарність.
11 Октября 09:58,   253
Чи варто українцям очікувати традиційного для осені підвищення цін на первинну та вторинну нерухомість — підкажуть експерти.
11 Октября 09:28,   122
Вчора члени Кременчуцького міськвиконкому важко, з криком і мало не з боєм все ж затвердили підвищення тарифів на тепло і гарячу воду для населення.
11 Октября 07:30,   107
На Полтавщині, за повідомленнями Укргідрометцентру, одинадцятого жовтня переважно сонячно. Місцями – невелика хмарність.
Все новости раздела →
разместить рекламу
разместить рекламу
разместить рекламу

Использование материалов сайта разрешается при условии обязательного указания активной, не закрытой от индексирования поисковыми системами, не скриптовой гиперссылки на сайт Полтава-Инфо – Poltava.Info, для печатных изданий – с формулировкой «по материалам сайта Poltava.Info».

Внимание! Перепечатка и копирование информации из разделов Афиша Полтавы, Финансы, Заведения HoReCa, Здоровье и красота, Каталог предприятий, Туризм и путешествия, Дом и ремонт запрещена в любом виде!

Администрация сайта Полтава-Информ не всегда разделяет мнение авторов статей и не несет ответственности за содержание информации, которая размещается посетителями ресурса.

© 2004-2017 «Полтава-Инфо» информационный сайт
О проекте
|
Размещение рекламы
|
Контакты
|
Обратная связь