22 Августа,
10:15

Школи Полтавщини ділилися досвідом з виховання ощадливого ставлення до енергії в рамках «Тижня Німеччини в Україні»

01 Октября 2015 19:59   381
В рамках «Тижня Німеччини в Україні» 30 вересня в Полтавській облдержадміністрації відбувся захід «Презентація досвіду впровадження мікропроекту «Енергія в школах міста» в Полтавській області».

В заході взяли участь Чеботарьова Світлана Володимирівна - експерт Проекту GIZ «Енергоефективність у громадах», Пругло Олег Євгенович – заступник голови облдержадміністрація, Ленський Євген Анатолійович – директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації та Долженко Марія Віталіївна - начальник відділу інвестиційної політики та міжнародного співробітництва управління інвестиційної діяльності та міжнародного співробітництва Департаменту економічного розвитку облдержадміністрації.

Пругло Олег Євгенович під час відкриття заходу подякував всім присутнім представникам шкіл – учасників проекту за їх вклад у вихованні дітей, від яких залежить енергоефективне майбутнє нашої області та країни, а також привітав викладачів з їх професійним святом.

Учасники заходи були ознайомлені з результатами реалізації Проекту українсько-німецького технічного співробітництва GIZ «Енергоефективність у громадах» в Полтавській області, які представила Долженко Марія Віталіївна.

Експерт Проекту GIZ Чеботарьова Світлана Володимирівна презентувала представникам шкіл Полтавської області педагогічний мікропроект «Енергія в школах міста», який впроваджується Проектом GIZ «Енергоефективність у громадах» з серпня 2014 року за участі навчальних закладів міст-учасників цього Проекту.
Основною метою мікропроекту є виховання у молоді ощадливого ставлення до енергії, що є запорукою сталого енергетичного розвитку як кожного окремого міста, так і всієї країни. Дослідження проводяться самими учнями, вони знімають показники лічильників електроенергії, води, тепла та підраховують вартість спожитих ресурсів, перевіряють температурний режим, вимірюють освітленість та впроваджують елементарні енергозберігаючі заходи.

Під час заходу методист Управління освіти виконавчого комітету Полтавської міської ради Семено Лідія Дмитрівна, а також представники шкіл з міст Полтави, Миргорода та Лубни, які брали участь у проекті «Енергія в школах міста» в минулому навчальному році, поділились з іншими школами Полтавської області набутим досвідом з виховання дітей у напрямку раціонального та заощадливого ставлення до використання енергії.

Красномовними прикладами результатів цього проекту було представлення скорочення витрат навчальних закладів на енергетичні ресурси, а також підготовлені учнями цих шкіл відеоролики з тематики щодо збереження енергії.

Довідково:
Метою Проекту українсько-німецького технічного співробітництва GIZ «Енергоефективність у громадах» ГмбХ є підтримка здатності місцевого самоврядування виконувати роль провідної сили в Україні щодо впровадження заходів з енергоефективності. Проект підтримує відповідні заходи міст-партнерів різними засобами, в тому числі сприянням у доступі до фондів та кредитних ліній для фінансування таких заходів.

Для участі в Проекті було створено консорціум міст, лідером якого виступає Полтавська обласна державна адміністрація. Своє бажання щодо участі у консорціумі висловили міста Миргород, Лубни, Полтава, Комсомольськ.

В рамках реалізації Проекту, проводяться семінари-навчання, тренінги, зустрічі та інші заходи з питань енергоменеджменту і ОСББ для спеціалістів Полтавської області.

Містами – учасниками Проекту заплановане до кінця поточного року встановлення та введення в експлуатацію системи енергомоніторингу (ІСЕ) та розроблення Планів стійкого енергетичного розвитку міст.

Педагогічний мікропроект «Енергія в школах міста» впроваджується Проектом українсько-німецького технічного співробітництва GIZ «Енергоефективність у громадах» ГмбХ з серпня 2014 року за участі навчальних закладів міст-учасників цього Проекту.

В минулому навчальному році в мікропроекті брали участь 9 навчальних закладів в містах-учасниках консорціуму, що створений в рамках Проекту GIZ «Енергоефективність у громадах»: міста Полтава, Комсомольськ, Лубни та Миргород.

В ході реалізації Проекту передбачено дослідження споживання енергетичних ресурсів школи та пошук основних причин перевитрат, що обов’язково призведе до зменшення споживання не лише в школі, а й у побуті населення.

22 травня 2015 року відбувся заключний захід за підсумками 2014-2015 навчального року мікропроекту «Енергія в школах міста» в Полтавській області під назвою «Енергетичний олімп».
Полтавська ОДА
Рекомендуем почитать
22 Августа 10:14,   21
Программа культурно-мистецьких заходів на Національному Сорочинському ярмарку
22 Августа 07:00,   99
На Полтавщині, за повідомленнями Укргідрометцентру, двадцять другого серпня хмарна погода. Ввечері – місцями невеликий дощ.
21 Августа 07:00,   113
На Полтавщині, за повідомленнями Укргідрометцентру, двадцять першого серпня спекотна сонячна погода. Ввечері – місцями невелика хмарність.
18 Августа 15:02,   116
Юнацький відділ Центральної міської бібліотеки ім. М. Горького для своїх читачів запровадив нову сучасну послугу.
18 Августа 09:22,   700
Смертність шаленими темпами перевищує народжуваність – від початку року померло 518 людей, а от немовлят з’явилось втричі менше - лише 167. ...
18 Августа 07:00,   132
Вісімнадцятого серпня, за повідомленнями Укргідрометцентру, на Полтавщині спекотна сонячна погода. Ввечері – місцями невелика хмарність.
17 Августа 11:13,   131
У Кременчуці з нагоди двадцять шостої річниці незалежності України прихильники велосипедного спорту збираються на великий велопробіг патріотів «Веловишиванку». ...
17 Августа 07:00,   140
Сімнадцятого серпня, за повідомленнями Укргідрометцентру, на Полтавщині ясна спекотна погода. Ввечері – місцями невелика хмарність.
16 Августа 10:20,   156
Полтавщині через посуху присвоєно рівень надзвичайної пожежної небезпеки.
16 Августа 08:30,   197
Вчора ввечері біля міськвиконкому відбувся екомітинг.
Все новости раздела →
разместить рекламу
разместить рекламу
разместить рекламу

Использование материалов сайта разрешается при условии обязательного указания активной, не закрытой от индексирования поисковыми системами, не скриптовой гиперссылки на сайт Полтава-Инфо – Poltava.Info, для печатных изданий – с формулировкой «по материалам сайта Poltava.Info».

Внимание! Перепечатка и копирование информации из разделов Афиша Полтавы, Финансы, Заведения HoReCa, Здоровье и красота, Каталог предприятий, Туризм и путешествия, Дом и ремонт запрещена в любом виде!

Администрация сайта Полтава-Информ не всегда разделяет мнение авторов статей и не несет ответственности за содержание информации, которая размещается посетителями ресурса.

© 2004-2017 «Полтава-Инфо» информационный сайт
О проекте
|
Размещение рекламы
|
Контакты
|
Обратная связь