Перед початком опалювального сезону, аби нагадати споживачам про необхідність дотримання правил безпеки, ПАТ “Полтавагаз” здійснює роботу з населенням щодо безпечного і раціонального використання газу в побуті.
Робота з населенням по безпечному використанні газу в побуті – це комплекс заходів, які ПАТ «Полтавагаз» проводить щорічно перед початком опалювального сезону для того, аби нагадати споживачам правила безпечного поводження з природним газом у побуті. Метою такої діяльності є запобігання нещасних випадків під час користування газом в осінньо-зимовий період.
Нагадуємо, що найменше порушення елементарних правил безпечного користування газом у побуті може призвести до тяжких наслідків: отруєнь чадним газом, вибухів і пожеж.
Завжди пам’ятайте прості, але надзвичайно важливі правила поводження з газовими приладами. Нагадайте їх своїм рідним та друзям. Власним прикладом покажіть молодшим членам родини практичність їх застосування.
Щоб газ приносив лише радість і тепло, необхідно запам’ятати декілька простих правил:
- не дозволяйте користуватися газом дітям дошкільного віку;
- переконайтесь у відсутності запаху газу і тільки тоді запалюйте газ;
- перед включенням газових приладів із відводом продуктів згорання у димохід, перевіряйте наявність тяги в димовому та вентиляційному каналах приміщень;
- при роботі газових приладів відчиняйте віконну кватирку;
- не залишайте без догляду включені газові прилади і обов’язково виключайте їх, виходячи з квартири.
Категорично забороняється:
- включати газові плити і духові шафи для обігріву квартири;
- самовільно здійснювати ремонт газового обладнання.
- встановлювати в приміщенні, де є газові плити з відведенням продуктів згоряння в димові канали, примусову вентиляцію.
Відчувши запах газу в приміщенні, необхідно:
- закрити крани перед газовими приладами та на приладах, відчинити вікно і двері, створивши протяг для провітрювання приміщення;
- не вмикати і не вимикати електроприлади та освітлення, щоб запобігти утворенню іскри, та викликати аварійну службу за номером 104.
Негайно повідомляйте в аварійну газову службу, якщо:
- ви відчули запах газу;
- раптово зник газ у вашому будинку/квартирі;
- ви помітили, що в роботу газових мереж втручаються сторонні особи
- при аварійній ситуацій, що сталася: вибух, пожежа, обвал.
Звернуть увагу, що у процесі роботи газових водонагрівачів (колонок), опалювальних котлів та печей виділяється значна кількість продуктів згоряння, які повинні обов’язково відводитися у відокремлені димові канали. Особлива небезпека створюється, якщо в димоходах відсутня тяга. Це призводить до неповного згоряння газу й виділення чадного газу (СО). Тому, перед початком опалювального сезону необхідно провести обстеження димових та вентиляційних каналів. Ці роботи виконують спеціалізовані організації, результати обстеження оформляються актом встановленої форми. Один примірник акта необхідно представити в ПАТ “Полтавагаз” (м. Полтава, вул. Енгельса,2).
При відсутності тяги чи зворотній тязі, а також під час сильних вітрів та атмосферних опадів користуватися газовими апаратами з відводом продуктів згоряння в димоходи категорично забороняється.
Власникам будівель у зимовий час не рідше одного разу на місяць необхідно проводити перевірку оголовків димоходів з метою недопущення їхнього обмерзання і закупорювання. Адже, згідно з “Правилами безпеки систем газопостачання України” відповідальність за безпечне використання газових приладів та за стан димових і вентиляційних каналів покладається на керівництво ГЖЕД, у житлових кооперативах – на їхніх голів, у будинках і квартирах, які належать громадянам на правах особистої власності, – на власників будинків і квартир.
Особливо небезпечно втручатися чи самовільно переобладнувати газову систему, елементи внутрішнього газопостачання та власними силами монтувати газові прилади. Для цього вам краще звернутися до місцевого управління з експлуатації газового господарства, де кваліфіковані спеціалісти завжди прийдуть вам на допомогу. В протилежному випадку – ви наражаєте себе і оточуючих на небезпеку і відповідальність за можливі наслідки лягає на Вас!
Пам’ятайте, поводження з газом потребує особливої уваги й обережності. Тож дотримання Правил при користуванні газовими приладами буде запорукою Вашої безпеки!