Полтавський край завжди славився розвинутими туристичними традиціями. Звичаї гостинності, оспівані у всьому світі, у 21 столітті трансформувались у багате різноманіття готельно-ресторанного бізнесу. Саме зберігання старовинних рецептів та унікальних страв, не властивих іншим регіонам, робить Полтаву та її заклади привабливими не лише для іноземців, а й для внутрішніх туристів. Про це повідомляє портал Jobua.com.
Кількість закладів громадського харчування у Полтаві з кожним роком збільшується. Отже, зростає потреба і кваліфікованого персоналу у готелях, ресторанах та кафе.
Персонал елітного ресторану складається з кількох блоків: адміністративний персонал, персонал на кухні, обслуговуючий персонал, елітний ресторанний персонал та підсобні робітники. Згідно даних кадрового порталу
Jobua.com, найбільш затребуваними вакансіями у полтавських ресторанах є офіціанти та бармени, тобто персонал з блоку обслуговування. Популярними є також кухарі, шеф-кухарі й адміністративний персонал.
Для успішної роботи офіціанту потрібні не лише фізична витривалість, гарна координація, розвинута пам’ять та арифметичні здібності. Одна з головних характеристик гарного офіціанта – комунікабельність, знання психології та вміння підібрати ключ до будь-якої людини. Також обов’язковими якостями є ввічливість, мобільність та стресостійкість, адже вміння в рамках своєї компетенції вирішити проблему клієнта підвищує не тільки цінність співробітника, а і рейтинг самого закладу. А от наявність чи відсутність досвіду офіціанта – це ще не показник його компетенції. Постійна наявність відкритих вакансій офіціанта у ресторанах Полтави пояснюється віковими обмеженнями (в основному, від 18 до 30 років), роботою в умовах постійного стресу, а також можливостями кар’єрного зросту. Успішний офіціант, здатний з напівслова розуміти настрій і побажання клієнтів, має потенціал дорости до менеджера або адміністратора. А якщо людина має ще власні амбіції – то і до відкриття власного закладу (після накопичення досвіду).
Роботу барменом в Україні, та і в усьому світі, багато людей вважають не стільки професією, скільки покликанням. Тому попит на барменів, здатних продукувати свій унікальний асортимент (а коктейльна карта вважається обличчям закладу на рівні з авторською кухнею), настільки ж великий, як і бажання господарів готелів та ресторанів втримати креативних авторів алкогольних сумішей у штаті закладу.
Адміністратор - це людина, яка представляє компанію, отже, вона мусить завжди виглядати доглянуто, знати правила етикету та, бажано, володіти іноземними мовами. Вакансію адміністратора рекрутери зараз часто позначають англійським словом хостес. Образ хостес частіше за все асоціюється з молодою привабливою дівчиною на вході у заклад, яка запрошує та вітає гостей. Вакансія хостес у Полтаві хоч і доволі нова і незвична для нашого вуха, але зустрічається на сайтах з працевлаштування доволі часто.
Робота адміністратором та барменом вимагає загальної попередньої підготовки, а от офіціанту необхідно постійно корегувати свої знання та навички відповідно до кожного конкретного місця роботи.
Надзвичайно важливою професією у пошуку вакансій у сфері готельно-ресторанного бізнесу в Полтаві є кухар та шеф-кухар, адже шеф-кухар з особистим стилем та багатим досвідом – це прямий шлях до автоматичного потрапляння у туристичні путівники престижних закладів.
Окрім цього, пошук вакансій у готельно-ресторанному бізнесі Полтави на сайті Jobua.com дозволяє виокремити затребувані спеціальності з інших сфер, таких як адміністративний персонал (управляючі, менеджери з реклами та маркетингу), технічний персонал (охоронці, прибиральники, посудомийники, готельні покоївки), творчі працівники (музики, ведучі, аніматори). Подекуди зустрічаються і вакансії спеціалістів дуже вузької спеціалізації (баріста, піцайоло).
Готелі та ресторани – візитна картка будь-якого міста. Це водночас центр активних ділових контактів і осередок туристів та відпочивальників. Тому працевлаштування у Полтаві завжди передбачає багато відкритих вакансій у готелях та ресторанах у зв’язку з постійним розвитком, якісними змінами та розширенням мереж закладів.
Поради від експертів порталу Jobua.com
Що треба знати шукачу роботи в готельно-ресторанному бізнесі
Компанії готельно-ресторанного бізнесу – одні з найактивніших гравців на ринку праці України. Великі мережеві заклади вміщують до 50 вакансій.
Головна відмінна риса, притаманні роботодавцям цієї сфери – невисокі вимоги до досвіду найманих працівників. Згідно з даними, наданими експертами кадрового порталу Jobua.com, близько 40 відсотків роботодавців готові наймати молодь взагалі без досвіду роботи, 70 відсотків рекрутерів, маючи вибір, оберуть персонал хоча б з 1-3 роками стажу (що теж не є високою планкою).
Від потенційних працівників рідко вимагають диплом про вищу освіту (хіба що людина претендує на керівну посаду). А от знання іноземних мов дає шукачу роботи в цій сфері велику фору порівняно з іншими кандидатами на посаду, оскільки клієнти-іноземці – не рідкість, а обслуговувати їх треба на найвищому рівні.
Замість традиційного випробувального терміну часто пропонують оплачуване стажування та безперервне навчання на базі закладу.
Додаткова можливість для молодих спеціалістів готельно-ресторанної сфери (часто це студенти або випускники відповідних факультетів університетів) – сезонна робота. Подібні вакансії, як правило, відкриваються ще на початку весни і тривати робота може до пізньої осені. Сайт Jobua.com пропонує такі посади як в Україні (Карпати, Одеса, приморські міста), так і за її межами (Польща, Турція, Єгипет). За кордоном це, частіше за все, робота в готелях – зустріч та розміщення туристів, а також вакансії аніматорів.
Рівень зарплатні у готельно-ресторанній сфері Полтави різний і залежить, в основному, від досвіду. Висококваліфікований досвідчений кухар зі знанням кухонь різних країн світу, авторськими рецептами та досвідом стажування у відомих ресторанах зарубіжних країн може заробляти кілька тисяч доларів. Якщо такої кваліфікації претендент не має, йому запропонують у середньому 3 тисячі гривень з можливістю подальшого зростання. Офіціанти та бармени мають змогу заробляти вдвічі більше за можливості отримання щедрих чайових від клієнтів. Адміністратори можуть претендувати на середню зарплатню у 5 тисяч гривень.