21 Ноября,
04:44

Національний природний парк "Пирятинський" можуть включити до особливої Смарагдової мережі Європи

04 Ноября 2015 07:55   509
У с. Велика Круча Пирятинського району на території національного природного парку «Пирятинський» 29-30 жовтня відбулося виїзне засідання Робочої групи з охорони природи, яке ініціювало Міністерство екології та природних ресурсів України за підтримки Європейського Союзу. Про це повідомляє Полтавська ОДА.

На засіданні вирішувалися питання щодо формування детального плану заходів на 2016 рік стосовно імплементації Директиви Ради 92/43/ЄЕС (Оселищна директива) та Директиви 2009/147/ЄС Європейського Парламенту про захист диких птахів (Пташина директива). Також розглянуто питання НПП «Пирятинський» як потенційного об’єкту Смарагдової мережі Європи за № UA 0000077.

У засіданні взяли участь заступник Департаменту екології та природних ресурсів Полтавської облдержадміністрації Олександр Ткаченко, голова Пирятинської облдержадміністрації Олег Куча, координатор проектів Всесвітнього фонду природи WWF в Україні, народний депутат України Остап Єднак, представники Мінприроди України, Мінекономрозвитку України, Інституту екології Карпат НАН України, Держводагентства України, Держрибагентства України, Держлісагентства України, Інституту держави і права імені В.М. Корецького НАН України, благодійної організації «Інтерекоцентр», правозахисної організації «Екологія Право Людина» Національного екологічного центру України, Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Державного природознавчого музею НАН України, директор та співробітники національного природного парку «Пирятинський», експерти проекту ЄС та представники громадських організацій.

Під час засідання робочою групою проведено огляд території НПП «Пирятинський», здійснено виїзд на дослідну ділянку з відтворення корінних деревостанів, практичне заняття з відтворення дубових лісів, заняття в полі «Шляхи сталого управління заплавними луками», відвідали рекреаційний пункт «Триб».

Довідково

Метою плану імплементації Оселищної директиви передбачено здійснення організаційно-правових заходів, спрямованих на впровадження стандартів ЄС щодо збереження природного середовища існування та видів природної флори та фауни, які мають важливе значення для суспільства на території України. Для цього представники засідання розглянули можливість розроблення законопроектів щодо внесення змін до Законів України «Про екологічну мережу України», «Про тваринний світ», «Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів», «Про мисливське господарство та полювання».

Пташина директива стосується збереження усіх видів диких птахів, їх середовищ існування, що природно проживають на європейській території держав-членів до яких застосовується Договір про заснування ЄС.

Смарагдова мережа Європи – це ряд територій особливого природоохоронного значення, які визначають і зберігають біологічне різноманіття країн Європейського Союзу, Східної Європи і деяких африканських держав. Вона створена рішенням Бернської конвенції 1979 р. і підтримується державами -членами Ради Європи.

Метою проекту «Додаткова підтримка Міністерства екології та природних ресурсів України у впровадженні Секторальної бюджетної підтримки» передбачено виділення і взяття під охорону місця проживання рідкісних видів тваринного і рослинного світу. При оцінці території для включення враховується: чи мешкають там види рослин і тварин, що знаходяться під загрозою зникнення, чи представляє вона собою важливий пункт зупинки на шляхах міграції тварин чи птахів та чи відрізняється високим рівнем біорізноманіття та ін.
Полтавська ОДА
Рекомендуем почитать
20 Ноября 13:06,   171
За сприяння управління у справах сім'ї, молоді та спорту міськвиконкому, в актовій залі закладу відбувся шоу-конкурс «Містер ПКНГ ПолтНТУ-2017». ...
20 Ноября 07:30,   143
Двадцятого листопада на Полтавщині, за повідомленнями Укргідрометцентру, переважно – хмарна погода з невеликими перемінними дощами.
17 Ноября 10:23,   176
У гостях у місцевої поліції побували вихованці ДНЗ «Дзвіночок».
16 Ноября 14:54,   192
Верховна Рада прийняла Закон, внісши зміни до ст. 73 Кодексу законів про працю України у частині, що стосуються свят та неробочих днів.
16 Ноября 13:10,   140
У відділення денного перебування Гадяцького територіального центру відбувся ювілейний творчий вечір присвячений 10-річчю від дня створення при територіальному центрі тріо «Ба ...
16 Ноября 07:30,   128
Шістнадцятого листопада на Полтавщині, за повідомленнями Укргідрометцентру, переважно – сонячна погода.
15 Ноября 19:36,   232
Упродовж 2 днів у Полтаві знаходитиметься і відомий ведучий телеканалу Матвій Ганапольський. Він спілкуватиметься не тільки з містянами, а й з чиновниками та обговорюватиме найбіль ...
15 Ноября 11:52,   145
Носители наружной рекламы прочно обосновались во всех крупных населенных пунктах Украины, став частью городской инфраструктуры.
15 Ноября 09:28,   162
Запрошують долучитися до опитування молоді міста Кременчука (від 14 до 35 років), яке проходить за сприяння міської влади та підтримки Фонду народонаселення ООН в Україні. ...
15 Ноября 07:30,   127
На Полтавщині, за повідомленнями Укргідрометцентру, п’ятнадцятого листопада переважно – сонячна погода.
Все новости раздела →
разместить рекламу
разместить рекламу
разместить рекламу

Использование материалов сайта разрешается при условии обязательного указания активной, не закрытой от индексирования поисковыми системами, не скриптовой гиперссылки на сайт Полтава-Инфо – Poltava.Info, для печатных изданий – с формулировкой «по материалам сайта Poltava.Info».

Внимание! Перепечатка и копирование информации из разделов Афиша Полтавы, Финансы, Заведения HoReCa, Здоровье и красота, Каталог предприятий, Туризм и путешествия, Дом и ремонт запрещена в любом виде!

Администрация сайта Полтава-Информ не всегда разделяет мнение авторов статей и не несет ответственности за содержание информации, которая размещается посетителями ресурса.

© 2004-2017 «Полтава-Инфо» информационный сайт
О проекте
|
Размещение рекламы
|
Контакты
|
Обратная связь