21 Августа,
13:17

Національний природний парк "Пирятинський" можуть включити до особливої Смарагдової мережі Європи

04 Ноября 2015 07:55   494
У с. Велика Круча Пирятинського району на території національного природного парку «Пирятинський» 29-30 жовтня відбулося виїзне засідання Робочої групи з охорони природи, яке ініціювало Міністерство екології та природних ресурсів України за підтримки Європейського Союзу. Про це повідомляє Полтавська ОДА.

На засіданні вирішувалися питання щодо формування детального плану заходів на 2016 рік стосовно імплементації Директиви Ради 92/43/ЄЕС (Оселищна директива) та Директиви 2009/147/ЄС Європейського Парламенту про захист диких птахів (Пташина директива). Також розглянуто питання НПП «Пирятинський» як потенційного об’єкту Смарагдової мережі Європи за № UA 0000077.

У засіданні взяли участь заступник Департаменту екології та природних ресурсів Полтавської облдержадміністрації Олександр Ткаченко, голова Пирятинської облдержадміністрації Олег Куча, координатор проектів Всесвітнього фонду природи WWF в Україні, народний депутат України Остап Єднак, представники Мінприроди України, Мінекономрозвитку України, Інституту екології Карпат НАН України, Держводагентства України, Держрибагентства України, Держлісагентства України, Інституту держави і права імені В.М. Корецького НАН України, благодійної організації «Інтерекоцентр», правозахисної організації «Екологія Право Людина» Національного екологічного центру України, Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Державного природознавчого музею НАН України, директор та співробітники національного природного парку «Пирятинський», експерти проекту ЄС та представники громадських організацій.

Під час засідання робочою групою проведено огляд території НПП «Пирятинський», здійснено виїзд на дослідну ділянку з відтворення корінних деревостанів, практичне заняття з відтворення дубових лісів, заняття в полі «Шляхи сталого управління заплавними луками», відвідали рекреаційний пункт «Триб».

Довідково

Метою плану імплементації Оселищної директиви передбачено здійснення організаційно-правових заходів, спрямованих на впровадження стандартів ЄС щодо збереження природного середовища існування та видів природної флори та фауни, які мають важливе значення для суспільства на території України. Для цього представники засідання розглянули можливість розроблення законопроектів щодо внесення змін до Законів України «Про екологічну мережу України», «Про тваринний світ», «Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів», «Про мисливське господарство та полювання».

Пташина директива стосується збереження усіх видів диких птахів, їх середовищ існування, що природно проживають на європейській території держав-членів до яких застосовується Договір про заснування ЄС.

Смарагдова мережа Європи – це ряд територій особливого природоохоронного значення, які визначають і зберігають біологічне різноманіття країн Європейського Союзу, Східної Європи і деяких африканських держав. Вона створена рішенням Бернської конвенції 1979 р. і підтримується державами -членами Ради Європи.

Метою проекту «Додаткова підтримка Міністерства екології та природних ресурсів України у впровадженні Секторальної бюджетної підтримки» передбачено виділення і взяття під охорону місця проживання рідкісних видів тваринного і рослинного світу. При оцінці території для включення враховується: чи мешкають там види рослин і тварин, що знаходяться під загрозою зникнення, чи представляє вона собою важливий пункт зупинки на шляхах міграції тварин чи птахів та чи відрізняється високим рівнем біорізноманіття та ін.
Полтавська ОДА
Рекомендуем почитать
21 Августа 07:00,   105
На Полтавщині, за повідомленнями Укргідрометцентру, двадцять першого серпня спекотна сонячна погода. Ввечері – місцями невелика хмарність.
18 Августа 15:02,   114
Юнацький відділ Центральної міської бібліотеки ім. М. Горького для своїх читачів запровадив нову сучасну послугу.
18 Августа 09:22,   686
Смертність шаленими темпами перевищує народжуваність – від початку року померло 518 людей, а от немовлят з’явилось втричі менше - лише 167. ...
18 Августа 07:00,   131
Вісімнадцятого серпня, за повідомленнями Укргідрометцентру, на Полтавщині спекотна сонячна погода. Ввечері – місцями невелика хмарність.
17 Августа 11:13,   131
У Кременчуці з нагоди двадцять шостої річниці незалежності України прихильники велосипедного спорту збираються на великий велопробіг патріотів «Веловишиванку». ...
17 Августа 07:00,   139
Сімнадцятого серпня, за повідомленнями Укргідрометцентру, на Полтавщині ясна спекотна погода. Ввечері – місцями невелика хмарність.
16 Августа 10:20,   155
Полтавщині через посуху присвоєно рівень надзвичайної пожежної небезпеки.
16 Августа 08:30,   193
Вчора ввечері біля міськвиконкому відбувся екомітинг.
16 Августа 07:00,   141
Шістнадцятого серпня, за повідомленнями Укргідрометцентру, на Полтавщині вранці ясно. Вдень і ввечері – невелика хмарність, місцями дощитиме.
15 Августа 15:17,   158
Сьогодні на засіданні міськвиконкому Олексію Ландарю, гендиректору "Полтавтрансбуд", вручили відзнаку почесного громадянина міста Полтави.
Все новости раздела →
разместить рекламу
разместить рекламу
разместить рекламу

Использование материалов сайта разрешается при условии обязательного указания активной, не закрытой от индексирования поисковыми системами, не скриптовой гиперссылки на сайт Полтава-Инфо – Poltava.Info, для печатных изданий – с формулировкой «по материалам сайта Poltava.Info».

Внимание! Перепечатка и копирование информации из разделов Афиша Полтавы, Финансы, Заведения HoReCa, Здоровье и красота, Каталог предприятий, Туризм и путешествия, Дом и ремонт запрещена в любом виде!

Администрация сайта Полтава-Информ не всегда разделяет мнение авторов статей и не несет ответственности за содержание информации, которая размещается посетителями ресурса.

© 2004-2017 «Полтава-Инфо» информационный сайт
О проекте
|
Размещение рекламы
|
Контакты
|
Обратная связь