Про санітарний стан контейнерних майданчиків учасників апаратної наради поінформував начальник КАТП-1628 Григорій Свириденко. Нині у Полтаві розташовано 1926 євроконтейнерів та 1087 звичайних баків. Часто території, на яких вони стоять, мають неналежний санітарний стан, мешканці складають негабаритні відходи. Замість 3-4, як мало би бути, КАТП-1628 направляє аж 7 автомобілів для прибирання майданчиків.
На кожному контейнері є оголошення про вивезення негабаритних відходів за символічну плату. Разом з інспекцією по контролю за благоустроєм організовуються вибіркові рейди з метою виявлення порушників.
Підприємство не має можливості у повному обсязі організувати таке необхідне (особливо у спеку) миття контейнерів. Необхідні також додаткові баки.
Міський голова
Андрій Матковський зобов’язав ГЖЕДи контролювати санітарний стан тих майданчиків, що знаходяться біля багатоповерхівок. Відповідальні – керівники дільниць. Було б добре, коли б діяли інспектори на громадських засадах – адже вирахувати, хто в будинку робить ремонт і, відповідно, виносить сміття, нескладно. Відразу думати про контейнерні майданчики слід і при здачі в експлуатацію нових багатоповерхівок.
Насамкінець мер наголосив: раніше багато хто думав, що контейнерна система у Полтаві не приживеться. Час довів усю слушність її запровадження. Людям стало зручніше викидати сміття, різко поменшало сміттєзвалищ.