У вихідні дні рятувальники спільно із лісниками проводили рейди та об’їзди лісових масивів. Цього літа Котелевські бійці МНС неодноразово виїжджали на гасіння сухої трави, навіть допомагали сусіднім районам у загоранні лісової підстилки. У ліквідації пожеж та проведенні профілактичної роботи з населенням рятувальникам неабияк допомагають працівники Борівського лісництва Полтавського обласного управління. Аби протидіяти вогню у лісі з початку року вони поновили 508 мілітаризованих смуг та здійснили, а з початку пожежонебезпечного періоду щодня поновлюється 10-15 таких смуг.
Лісники також несуть цілодобове чергування, в їх озброєнні знаходиться спеціальна техніка та повний інвентар для гасіння лісових пожеж: лопати, мітли та відра. В місцях наймасовішого відпочинку людей працівники лісництва організували три пости. Відпочиваючих зупиняють біля таких постів і коротко інструктують про дотримання правил пожежної безпеки під час відпочинку поблизу лісових масивів та вручають на згадку листівку-інструкцію про дії під час виникнення лісової пожежі.
Опікуються безпекою лісів і юні помічники рятувальників. У дитячому оздоровчому центрі «Орлятко», що поблизу села Матвіївка, дітей навчають як правильно поводитися на прогулянці у лісі і наскільки жахливими можуть бути наслідки нехтування тут правилами пожежної безпеки. Для розведення традиційного багаття запрошуються рятувальники, які вказують як і де правильно його розводити, контролюють повністю весь процес свята та допомагають загасити його.
«Цього року дуже жарке літо і, звичайно, коли ми сюди заїхали то перш за все поставили завдання про створення дитячої добровільної пожежної дружини. - розказує старший вихователь дитячого оздоровчого центру Світлана Ткаченко, - Діти, які входять в цю дружину ведуть спостереження за територією та проводять профілактичні бесіди з дітьми. Протягом кожного туру у нас запланований тиждень пожежної безпеки. В цей тиждень ми проводимо конкурси малюнків на тему безпеки життєдіяльності, влаштовуємо змагання і вікторини на краще знання правил пожежної безпеки та запрошуємо до себе наших районних пожежників і вони нам проводять лекції та показують можливості своєї техніки і рятувального спорядження. Також із дітьми ми виїжджаємо в наше лісництво, де працівники лісництва розказують нам, що треба робити аби запобігти пожежам у лісі та скільки необхідно зусиль аби виростити одну ялинку».
При спілкуванні з дітьми представники МНС в котре переконалися, що вони добре знають основні правила пожежної безпеки та в разі пожежі усі набиратимуть номер «101». А ще діти навперебій запевняли рятувальників, що не будуть гратися з вогнем.