Громадська ініціатива прямої дії #ВКЛЮЧАЙСЯ опублікувала оновлений рейтинг сайтів обласних управлінь лісовим і мисливським господарством по всій Україні. Чернігівське управління очолило “чорний список” сайтів через відсутність необхідної інформації, а Івано-Франківське через три місяці після оприлюднення попереднього дослідження продемонструвало найстрімкіші позитивні зміни і потрапило до 5-ки найкращих. Сайт Полтавського управління увійшов у список ресурсів, де інформаційне наповнення виявилось незадовільним.
Поштовхом для проведення аналізу сайтів державних підприємств лісового господарства стали численні скарги громадян на неможливість оперативно отримувати офіційну інформацію про рубки лісів, результати торгів з продажу лісу та декларації про доходи керівництва тощо. Відсутність доступу громадян до цієї інформації у відкритому доступі на веб-сайті обласного управління перешкоджає ефективному громадському контролю за діяльністю лісгоспів.
“Відсутність відкритої інформації підвищує можливість корупції та зловживань і фактично перетворює лісгоспи на закриті структури, де влада і гроші монополізуються групою осіб, - зазначають активісти. - Громадський контроль за ситуацією на місцях є найефективнішим інструментом для відслідковування порушень закону. Завдяки оприлюдненню нашого попереднього дослідження, проведеного у квітні, та зверненню до Держлісагентства забезпечити виконання закону багато обласних управлінь суттєво підвищили якість інформації на своїх веб-сайтах”.
Оцінка у липні 2016 року охопила сайти 22-ох обласних управлінь лісового та мисливського господарства. Найжахливіший стан сайту зафіксовано у Чернігівського управління лісовим і мисливським господарством. Формально сайт існує, але на ньому взагалі немає інформації, яка має бути згідно з чинним законодавством (відсутня інформація по всіх 12 пунктах, за якими проводився аналіз). Друге місце з кінця займає Хмельницький лісгосп (відсутня інформація по 11 пунктах), а закінчує ганебну трійку Сумське управління (відсутня інформація по 10 пунктах). Найкращим виявився сайт Львівського управління лісового та мисливського господарства.
У квітні 2016, коли група активістів #ВКЛЮЧАЙСЯ вперше проаналізувала сайти 8-ми найбільших лісгоспів України, на роботу яких надходило найбільше скарг, виявилось, що сайти Івано-Франківського і Закарпатського обласних управлінь лісового та мисливського господарства найгірші за інформаційним наповненням (у кожного відсутня інформація по 11 пунктах). За ними на другому і третьому місці з кінця списку опинились Херсонське та Рівненське управління (відсутня інформація по 9 і 6 пунктам відповідно). Зразковим лідером був сайт Львівського управління.
Аналіз сайтів управлінь лісового господарства полягав у перевірці низки параметрів, розроблених активістами #ВКЛЮЧАЙСЯ на базі законодавчих вимог:
1. Оновлення новин з корисною інформацією (макс. 10 балів);
2. Зручність у користуванні (макс. 10 балів);
3. Фінансова звітність лісгоспів за 2015 рік;
4. Інформація про ліміти на побічні лісові продукти;
5. Інформація про дозволи на рубки головного користування (2016 рік);
6. Інформація про дозволи на оздоровчі рубки (2016 р.);
7. Плани рубок на 2016 рік;
8. Інформація про створення нових лісів за 2015 р.;
9. Результати аукціонних торгів;
10. Інформація про рекреаційні комплекси;
11. Механізми залучення громадськості;
12. Декларації керівництва та інформація по люстрації;
13. Інформація про вакансії;
14. Перелік та вартість адміністративних послуг.
Довідка:
Громадська ініціатива прямої дії #ВКЛЮЧАЙСЯ об’єднує у спільноту громадян, що уособлюють енергію громадянського суспільства України. До цієї ініціативи можуть долучитися всі небайдужі українці, які готові включатися у реальні дієві зміни незалежно від їхньої партійної приналежності, ідеологічних поглядів, професії, віку тощо
Сторінка #ВКЛЮЧАЙСЯ у соціальній мережі Facebook: https://www.facebook.com/vklnetua/