На його виконання працівники правоохоронних органів регулярно проводять патрулювання вулицями та парками міста. Та останнім часом, стверджують міліціонери, громадяни почали користуватися американською практикою, маскуючи пляшки із напоями у паперові пакети. Втім, їх це все-одно не звільняє від відповідальності.
Закон про заборону розпиття алкогольних напоїв у громадських місцях набув чинності 11 лютого поточного року. Згідно з ним, вживати «слабоалкоголку» не можна у закладах культури та охорони здоров'я, навчальних та освітньо-виховних установах, громадському транспорті та зупинках, підземних переходах, закритих спортивних спорудах, ліфтах і таксофонах, дитячих та спортивних майданчиках, приміщеннях органів державної влади, органів місцевого самоврядування та інші державних установах. За дотриманням позицій, продиктованих цим законом, слідкують правоохоронці. Начальник відділу зв'язків з громадськістю Полтавського обласного головного управління міліції Юрій Сулаєв вважає: цей закон покликаний припинити деградацію суспільства, відтак, його порушенням вважається й загальноприйнята, приміром, в Америці практика пляшки з-під алкогольних напоїв маскувати у пакети. За нашим законодавством, така міра розцінюється як приховування факту злочину. А столичні правоохоронці практикують накладення подвійного штрафу за таке порушення.
Юрій Сулаєв, начальник відділу зв'язків з громадськістю ГУ міліції в Полтавській області: "Не передбачено законом, що якщо на пляшку горілки натягнути пакет, то можна пити з горла у скверах, парках, на дитячих майданчиках".
На думку правоохоронця, цей закон покликаний не обмежувати громадські свободи, а захистити людей від пияцтва.
Говорить спеціаліст і про правомірність дій київських міліціянтів та схвалює такі методи. Адже пиво в пакеті, на його переконання, є фактично приховуванням змісту злочину. Таким чином штраф за розпиття алкоголю в громадському місці, що наразі становить 50-85 грн., може зрости до 102. Задоволення – не з дешевих. Аби уникнути покарання, міліціонер радить вживати алкогольні та слабоалкогольні напої в спеціальних закладах: і людям на вулиці спокійніше і гаманець ціліший.