Правова держава характеризується тим, що громадяни мають не лише права, а й обов’язки. Батьки зобов’язані забезпечувати матеріально і створити гармонійні умови для розвитку своїх дітей. В свою чергу діти мають тішити батьків гарними оцінками і поведінкою. І як у всіх сім’ях, не обходиться без конфліктів. А в тих родинах, де ситуація заходить у безвихідь, через батьківську безвідповідальність та дитячу байдужість на допомогу прийде міліція.
У середу, 15 вересня цього року, пройшов черговий рейд працівників обласного управління міліції спільно з полтавськими правоохоронцями. Цього разу під їх пильний погляд потрапили неблагонадійні родини, де діти не бажають навчатись. Саме така сім’я «зустріла» нас на одному з подвір’їв приватного сектору міста Полтава. Тато, мама й 15-річна донька мило бесідували та при появі людей у формі заметушились. І як виявилось не спроста.
Батьки школярки були напідпитку, хоча заперечували факт вживання алкоголю. Та й синець під оком голови сімейства насторожував. Правоохоронці перевірили умови проживання підлітка, поцікавились успіхами в школі. Минулий навчальний рік дівчина систематично прогулювала уроки. За її словами, причиною цього було небажання однокласників спілкуватися з нею. Через що виникла така ситуація вона не змогла пояснити. Батько почав нарікати на погану репутацію школи. Хоча сам не намагався розібратися у конфлікті. Ми поцікавилися як проводять батьки дозвілля з дитиною. На що отримали таку відповідь: «Ну ми ходимо, граємо в карти…» . За їх словами більше вони не можуть собі дозволити. Бо жінка перебуває на пенсії, а чоловік працює двірником у ЖЕДі, де отримує низьку зарплатню. Не має сумніву, що це звичайнісінькі відмовки. Можна змінити своє життя - було б бажання. Що ж до самої дівчини, то наразі вона навчається у 9-му класі. Мріє у наступному році вступити до профтехучилища, щоб опанувати професію дизайнера. На прощання оперуповноважений провів бесіду з підлітком про шкідливість вживання алкоголю та паління.
Капітан міліції Кречетова Тетяна з центру практичної психології УМВС говорить: «Останнім часом серед неповнолітніх, схильних до скоєння злочинів, спостерігаються прояви психопатичних рис, які не пов’язані з спадковістю і в основному набуті внаслідок несприятливих умов життя і виховання».
Нажаль, в умовах сьогодення, окремі батьки не приділяють дітям достатньої уваги, не стимулюють до навчання, не забезпечують матеріально. Здебільшого, вони ставлять пріоритет – заробляти гроші для сім’ї будь-яким методом, а виховання дітей відкладають в бік.
І хоч у кожній школі є психолог, до якого будь-яка дитина може звернутися за допомогою, а в Полтавському міському центрі соціальної служби для сім’ї, дітей та молоді (тел/факс: (0532) 56-25-13) надають кваліфіковану допомогу спеціалісти та батьківського авторитету і виховного процесу їм, звісно, не замінити.
Залишається черговий раз нагадати батькам, що вони несуть відповідальність за своїх дітей і творять їх майбутнє уже сьогодні.