Благодійна асоціація «Світло надії» вже більше трьох років успішно працює з цільовою групою людей, які знаходяться у ризиковій группі ВІЛ-СНІДу, – наркозалежними. Задля допомоги у подаланні їх недугу та зниження ризику розповсюдження небезпечної хвороби соціальні працівники асоціації «Світло надії» співпрацюють з наркозалежними способом так званих «польових» робіт.
Одне із джерел можливого зараження здорової людини вірусом імунодифіциту – звичайнісінький використаний шприц. При контакті з ним ризик стати носієм чуми 21-го століття зростає у рази.
Для зменшення ризику зараження від використаних наркозалежними ін'єкційних засобів Благодійна асоціація «Світло надії» впровадила у Полтаві 13 польвоих пунктів, де наркозалежні отримують всебічну допомогу у боротьбі зі своїм недугом.
Олег Димарецький, керівник психо-соцальної служби програм зниження шкоди організації «Світло надії»: "Це праця багатьох структур, як державних, так і недержавних, щоб виходити у цільові групи до споживачів ін'єкційних наркотиків, щоб видавати їм безпечний ін'єкційний інструментарій, щоб видавати дезинфікуючі серветки, щоб давати медикаменти, щоб супроводжувати їх до лікувальних установ, ну, а також пліч-о-пліч вирішувати їх повсякденні проблеми".
Такі польові пункти розташовані майже по всій території Полтави, розповідає соціальний працівник.
Віталій Малько.Віталій Малько, соціальний працівник: "Кожного дня ми тут знаходимось: з понеділка по п'ятницю з 10 до 12. Ми працюємо на Браїлках, на Сковороди, на Леваді. Стоїмо по 2 чоловіки, до нас приходять люди і ми видаємо їм лубриканти, шприци, мазі".
У таких пунктах також наркозалежні мають можливість обміняти вже використані шприци на нові, тим самим перешкоджаючи поширенню інфекції ВІЛ-СНІД, розповідає Олег Димарецький. У благодійній організації «Світло надії» наголошують: їх робота невід'ємно пов'язана з відповідними державними організаціями.
Олег Димарецький, керівник психо-соцальної служби програм зниження шкоди організації «Світло надії: "В цю програму входить праця патронажних служб, робота правоохоронних органів. В організації підписаний тристоронній договір між Міністерством внутрішніх справ та організацією «Світло надії» про супровід таких людей і польової роботи."
Не дивлячись на відносно недовгий термін роботи, благодійна організація «Світло надії» вже має помітні результати, наголошують соціальні працівники.
Олег Димарецький, керівник психо-соцальної служби програм зниження шкоди організації «Світло надії»: "На сьогоднішній день при підтримці Міжнародного альянсу по питанням ВІЛ-СНІД, який допомогає нам у розвитку, за 3 роки ми вийшли на цільову групу 1200 людей. Це доволі-таки, багато, тобто, якщо близько трьох тисяч всього людей, які стоять на обліку і залежать від хімічних речовин, то 1200 чоловік - це майже 50% обхвату".
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови обов'язкового вказівки активного, не закритого для індексації пошуковими системами, не скриптового гіперпосилання на сайт Полтава-Інфо - Poltava.Info, для друкованих видань - з формулюванням "за матеріалами сайту Poltava.Info".
Увага! Копіювання інформації із розділів Афіша Полтави, Заклади HoReCa, Здоров'я та краса, Каталог підприємств заборонене у будь-якому вигляді!
Адміністрація сайту Полтава-Інфо не завжди поділяє думку авторів статей і не несе відповідальності за зміст інформації, яка розміщується відвідувачами ресурсу.