Немає сенсу повторювати, що потрапити на службу до міліцейського спецпідрозділу «Беркут» досить складно. Адже не даремно підрозділ «беркутівців» вважається елітним в міліції, до якого зараховують справжніх бійців, які пройшли відповідний відбір, вишкіл та перевірені на фізичну і моральну витривалість.
Наприкінці серпня таку школу пройшов і Олександр Ізюменко - неодноразовий призер всеукраїнських та міжнародних змагань з рукопашного бою та військово-спортивного багатоборства, який в урочистій обстановці був зарахований до складу відважних «беркутівців».
За словами Олександра, вибір міліцейської професії – виважене рішення, свідомий крок у доросле життя.
У Олександра немає міліцейських коренів. Його батьки за освітою технологи, тож і він обрав той же навчальний заклад. Склалося так, що під час навчання Олександр потоваришував із діючим міліціонером. Коли Саша заходив до друга в гості, то завжди з цікавістю читав відомчий міліцейський журнал «Міліція України», який товариш передплачував. В першу чергу, юнак шукав статті саме про «Беркут». Читаючи про сильних і мужніх бійців міліцейського спецназу Олександр згодом твердо вирішив , що незабаром він стане одним із них.
Під час строкової армійської служби у Внутрішніх військах України у місті Суми, Олександру, разом із дільничним інспектором міліції, довелося затримувати збувачів наркотиків, що чинили опір. Його професійні навички рукопашного бою зіграли вирішальну роль у затриманні зловмисників.
«Після того випадку, - говорить Олександр, - я вкотре переконався, що мої спортивні вміння знадобляться у міліцейській роботі, але все рівно мріяв саме про службу в міліцейському спецназі».
«Свій перший бій з військово-спортивного багатоборства, - згадує Олександр Ізюменко, - я провів у 2006 році. Зайняв 1-ше місце і відразу ж отримав 1-й розряд. Якщо змагання з рукопашного бою проходять протягом 2-х днів, і означають прямий контакт (чисті бої), то військово-спортивні багатоборства проводяться протягом трьох днів. Перший день – змагання зі стрільби із пневматичної зброї. Другий – рукопашний бій, третій – бій з холодною зброєю».
На сьогодні Олександр Ізюменко є кандидатом в майстри спорту України з Кемпо-Куміте. Двічі брав участь у Чемпіонаті світу з рукопашного бою, де завоював 2 бронзові медалі. Виборов золоту медаль та 2 срібні на чемпіонаті Європи з рукопашного бою.
Відмінна фізична підготовка та витримка стали в нагоді, коли відразу після служби Олександр Ізюменко працював у 2-му окремому регіональному центрі швидкого реагування МНС України міста Ромни.
«Фактично – це рятувальна служба – продовжує О. Ізюменко, - Ми приймали участь і у рятувальних операціях, і у лікваціях наслідків стихійного лиха. Пам’ятаю, коли Сумську область завалило снігом, то нам доводилося сніг розгортати навіть танками. Я був в екіпажі в якості механіка-водія інженерного відділення аварійно-рятувального загону, тож доводилося мати справу з технікою, вага якої перевищує 40 тон».
З 26 вересня 2010 року після відповідних перевірок і тестувань збулася мрія Олександра. Його міліцейська служба розпочалася зі звання молодшого сержанта міліції на посаді міліціонер 2-го оперативного взводу РМОП «Беркут» при УМВС України в Полтавській області.
Командир роти міліції особливого призначення «Беркут» Олександр Куценко говорить: «Молодим кандидатам на службу у «Беркут», в першу чергу слід пам’ятати, що спецназ – це не фільм-бойовик. Вибір цієї професії означає готовність до труднощів, віддавати перевагу службовому обов’язку, а не власним інтересам, до зустрічі з небезпекою. Я впевнений, що Олександр стане сміливим, надійним бійцем і чесно виконуватиме свою нелегку, спецназівську роботу пліч-опліч зі своїми колегами».