Завдячують мешканці Полтави його появі спільним зусиллям Посольства США в Україні та міській мерії.
Мало хто уявляє за комп'ютером у всесвітній мережі своїх дідуся чи бабусю. Вийнятком із стереотипів став пенсіонер Владислав Ніколенко. Чи не щодня, увесь свій вільний час проводить дідусь в інтернет-центрі бібліотеки-філіалу для дітей №13. Кругозір у чоловіка досить широкий. Він завжди знайде у павутинні світової мережі цікаву для себе інформацію.
Владислав Ніколенко, користувач Internet:
"Я використовую інтернет для пошуку даних по бджільництву, по зимівлі бджолиних маток".
Та на цьому інтреси пенсіонера не обмежуються. Чоловік постійно працює із різноманітними патентами, з яких є спеціалістом, цікавиться й новинками техніки, науки...
Владислав Ніколенко, користувач Internet:
"Крім того, я ще й світотехнік. Я дивлюся, як розвивається світотехніка у світі".
Користуватися Internet-ом удома можливості Владислав Олексійович не має. Наразі ж його виручає Internet-центр, що відкрився у бібліотеці. Тут кожен має можливість за попереднім записом користуватися безкоштовним Internet-ом. Такий соціальний центр у місті відкрили спільними зусиллями посольства США в Україні та полтавської мерії. У 2009 році міська бібліотечна система взяла участь у конкурсі Посольства. На відкриття центру приїхав й один з координаторів акції «Інтернет для публічних бібліотек» заступник прес-аташе Посольства США в Україні Деніел Сізек.
Деніел Сізек, заступник прес-аташе посольства США в Україні:
"Я дуже радий бути присутнім сьогодні в бібліотеці Полтави на відкритті Internet-центру. ЦМБ Полтави - одна з бібліотек переможців, що виграли грант на відкриття таких центрів".
Про прогрес розповідає і заступник Полтавського міського голови Лариса Семеняга.
Лариса Семеняга, заступник Полтавського міського голови:
"І дійсно, ми крокуємо вперед, тому що в минулому році відкрили Internet-центр в бібліотеці на Леніна, сьогодні працює центр у вашій бібліотеці. І дай Бог, що в кінці жовтня міська влада відкриє Internet-центр в Центральній бібліотечній системі".
У бібліотечному Internet-центрі діє 5 повноцінних робочих місць. Спеціально для них коштом посольства придбали ліцензійне програмне забезпечення. А стараннями міської влади відремонтували окрему кімнату, придбали нові меблі. Радіє відкриттю такого центру й Владислав Ніколенко, адже відтепер має можливість бути в мережі чи не щодня. А значить, має безперервний доступ до нової інформації. Впевненний: «Учитися ніколи не пізно».