Із словом «дім» виникають теплі почуття, і спогади відразу відносять до рідної домівки. Також воно дає відчуття захищеності та впевненості. Тому не дивно, що дільничні інспектори міліції - також ДІМ.
«Дільничний інспектор досить вагома постать у структурі міністерства внутрішніх справ. Адже, саме він перебуває найближче до населення. Він організовує охорону громадськості безпосередньо на місці» - говорить начальник відділу дільничних інспекторів УМВС в Полтавській області Огієнко Олександр Іванович.
У регіоні ця служба нараховує 607 чоловік. І звичайно їх не вистачає. Середнє навантаження на одного дільничного по кількості населення на території обслуговування повинно складати по нормі 2-3 тисячі. Що ж до реальної цифри, то вона становить 4 тисячі. То ж як говорять «із статистикою не посперечаєшся». Та тісна співпраця з громадськими формуваннями приносить користь - понад чотири тисячі людей допомагають міліції у охороні громадського порядку.
Олександр Іванович, продовжуючи бесіду, наголошує, що головним завданням дільничного є профілактика злочинів. Він проводить роз’яснювальні бесіди із неблагонадійними родинами, слідкує за порядком на своїй дільниці. Під особливий контроль беруться так званні під облікові суб’єкти, ті люди, які звільнились з місць позбавлення волі і можуть бути схильними до нових злочинів.
Не залишається осторонь проблема насильства в родині, як над дітьми так і над жінками. І тут завданням правоохоронця є не скільки покарання кривдника, а виправлення його поведінки та збереження родини. Бо в більшості випадків скривджені не скаржаться на свого нерадивого та все ж рідного їм члена сімейства.
Цікаво також було дізнатися про паралель між селом та містом. «У місті інспектор має більше навантаження» – розповідає керманич відділу. Також він пояснює, що наприклад у сільській місцевості всі знають один одного. Плюс до цього дільничний проживає в одному із контрольованих ним сіл. Тому завжди знаходиться у «інформаційному» полі. У місті цей процес ускладнюється.
«У сільській місцевості розкривається багато злочинів, пов’язаних з процесом незаконного виготовлення самогону, викраденням домашньої живності, відкриттям нелегальних пунктів прийому металобрухту. Є великою проблемою і наявність у людей зброї на руках, здебільшого незареєстрованої. До того ж, дільничні стикаються з тим, що деякі злочинці переховуються у малонаселеній місцевості. А от у містах переважають випадки хуліганства, розбоїв та крадіжок, переважно, мобільних телефонів» - продовжує Олександр Іванович.
Дільничні інспектори сектору ДІМ не лише попереджають злочини, але успішно допомагають розкрити уже скоєні. Так дільничний Великобагачанського райвідділу Фененко Є.П. «по гарячих слідах» затримав ґвалтівника. А дільничний інспектор Галущенко С.М. Автозаводського РВ міста Кременчука - 19-річного парубка, який забив на смерть 28-річного хлопця.
Роботу служби відмічено на державному рівні. Дільничні інспектори міліції Полтавської області посідають престижне 4 місце за якістю та ефективністю роботи в регіоні.
Відволіктися від нелегких буднів міліціонерам цієї служби допомагає дозвілля, яке також переплітається зі специфікою служби. Зокрема, участь у конкурсі по визначенню кращого за професією серед дільничних дозволяє зайвий раз перевірити свій фаховий рівень та відшліфувати професійну майстерність, обмінятися досвідом з колегами різних районів області.. Цього року у такому конкурсі перемогу здобув Костенко Сергій Іванович, якому підпорядкований мікрорайон «Алмазний» Октябрського РВ міста Полтави. Він представлятиме регіон у Всеукраїнському конкурсі в місті Львові.
Наостанок хочеться побажати правоохоронцям цієї служби стійкості та витривалості. І закінчити словами начальника Полтавської міліції Олександра Рудяка: «Дільничний на дільниці, як на фронті генерал!»