Осінній період - пора посиленого промислу грибників. Результати їх роботи з'явилися й на ринках Полтави. Щоб уникнути небажаних наслідків несанкціонованої торгівлі грибами, працівники МНС міста спільно з санітарно-епідеміологічною станцією провели серію рейдів по ліквідації точок продажу дикорослих грибів.
Бліц:
"У мене пенсія 730 гривень. Мені 10-15 днів не вистачає, щоб дожити до кінця місяця"
Така мотивація торгівлі дикорослими грибами – у багатьох, хто реалізує їх на ринках чи поблизу. Грибників на стихійних точках продажу – безліч. І, як запевняє старший інспектор з реагування на надзвичайні ситуації Ленінського райвідділу МНС в Полтаві Сергій Бугров, далеко не в усіх продукція грибництва відповідає санітарним нормам та є їстівною.
Сергій Бугров, ст. інспектор з надзвичайних ситуацій Ленінського райвідділу МНС Полтави:
"Людей все більше і більше. Чим більше грибів, тим більше людей. А гриби часто є сумнівні, яких навіть я не знаю".
Для того, щоб уберегти полтавців від можливих отруєнь, працівники МНС та санепідемстанції проводять рейди ринками міста. Вважають: у першу чергу слід ліквідувати точки продажу грибів сумнівного походження. Продавчині ж свій товар захищають. Говорять: самі його вживають регулярно.
Їстівні, на перший погляд, гриби також можуть таїти у собі небезпеку, стверджує завідуюча відділом гігієни харчування міської СЕС Лариса Комарова. Адже гриби можуть бути зібрані на узбіччях доріг, коло токсичних підприємств, аеродромі і навіть на кладовищах. Часто зустрічаються й просто поганки.
Лариса Комарова, завідуюча відділом гігієни харчування Полтавської міської СЕС:
"Грибники, які цього не розуміють, можуть зібрати цей гриб і приготувати його в їжу, а вже потім наступає харчове отруєння".