Його мета – виявити лідера громадських симпатій. Ним може стати як відомий політик міста, так і просто рідна людина, все – на розсуд опитуваних.
Біля головної візитівки міста – Орла – як завжди: хтось чекає, інший – поспішає на зустріч. Серед перехожих і центру міста, і його околиць впродовж останнього тижня працювало 150 чоловік. Всі вони проводять соціологічне опитування «Хто може бути мером?»
Михайло Притула, громадський діяч, організатор акції:
"Моя мета - виявити справжнього лідера полтавсько громади. Може, це буде неформальна людина, яка користується найбільшою повагою. Це люди, які йдуть на вибори паралельно із нашою грою, це, можливо, людина - не полтавчанин".
Нині добігає кінця перший, відбірковий етап. Загалом станом на сьогодні було опитано 15 тисяч чоловік. Анкет – 18-ть тисяч. Вік, стать, релігійні впродобання до уваг не беруться, головне – думка опитуваних. Реакцією полтавців на проведення подібного опитування діляться інтерв'юери.
Анна:
"На контакт краще йде молодь, студени і люди похилого віку".
Марина:
"Незвичайного нічого, голосують, діляться враженнями. Більшість - за Матковського, його хочуть бачити".
Втім, якщо одні голосують за відомого політика, інші – за чоловіка чи коханця, є і унікальні випадки. Один із них, ораганізатор заходу, демонструє наочно: «Голосую за того, хто дасть 1 л горілки». Загалом за попереднім підрахунком голосів до 5-ки лідерів входять як і ті кандидати, що вже заявили про свою участь у виборчому процесі (Андрій Матковський, Олександр Мамай та Валерій Асадчев), так і Анатолій Кукоба та Арсеній Яценюк, які на даний момент не заявляти про свій намір балотуватися в мери Полтави.
Михайло Притула, громадський діяч, організатор акції: "Ми вибрали 5 осіб і далі кожного дня ми будемо підходити до людей і питати: А хто із цих 5-ти найменше може бути мером Полтави?".
Таким чином, продовжує Михайло Притула, до 16-го жовтня виявлять лідера громадських симпатій. Йому вручать символічний ключ від міста.