«Я прошу Вас не продавати моїм одноліткам та іншим дітям спиртні та тютюнові вироби. Цим Ви збережете життя і здоров’я підростаючому поколінню України та убережете себе від протиправних дій та юридичної відповідальності. Не будьте байдужими!!!» – саме з такими власноруч написаними на кольорових листівках словами школярі зверталися до продавців і підприємців, які продають тютюнові та лікеро-горілчані вироби.
До акції «Молодь – за здоровий спосіб життя», що проводилася за ініціативи відділу кримінальної міліції у справах дітей УМВС України в Полтавській області, залучилися майже всі загальноосвітні школи міста Полтави. Протягом двох днів школярі заходили до магазинів і вручали продавцям власноруч написані листівки із закликом не продавати неповнолітнім алкогольні напої та тютюнові вироби. Учні сподіваються, що така акція матиме позитивний резонанс у молодіжному середовищі.
За словами одного із учасників акції, 16-річного учня 37-ї школи міста Полтави, який між іншим добре навчається, не має шкідливих звичок та займається боксом, більшість неповнолітніх навіть не розуміють, яку шкоду завдають своєму здоров’ю. Тож дана акція, на думку юного прибічника здорового способу життя, покликана переконати молодь, що повноцінно відпочивати можна і без алкоголю.
Початок кожної акції супроводжувався правовими лекціями про негативний вплив алкоголю і тютюну на організм людини та можливі юридичні наслідки шкідливих звичок, які проводили представники ВКМСД УМВС України Полтавської області. Зокрема Ірина Криворучко, працівник відділу КМСД, наголосила, що переважну більшість побутових злочинів і правопорушень, з якими доводиться зустрічатися у міліцейській практиці, зловмисники вчиняють у стані алкогольного сп’яніння.
До речі, одна з продавчинь, отримавши листівку, розповіла з власного досвіду: «Досить часто, коли підліткам відмовляєш продати, наприклад, пиво вони без нарікань купляють пляшку будь-якого безалкогольного напою. Складається враження, що діти не ставлять за мету обов’язково придбати спиртне. Продали – добре, ні – будуть пити сік. Отже на їхні уподобання можна впливати і від нас, дорослих, здебільшого залежить, який вибір зроблять наші діти»!
Начальник відділу КМСД Полтавської області майор міліції Жанна Ахіджанян говорить: «Такі профілактичні заходи вкрай необхідні. Працівники відділу особливу увагу приділяють попередженню реалізації спиртних напоїв і тютюнових виробів неповнолітнім особам, у першу чергу поблизу навчальних закладів, місць відпочинку і дозвілля дітей. Порушенню правил реалізації в першу чергу сприяє байдуже ставлення до проблеми окремих продавців і підприємців. Та слід розуміти, що міліція не може поставити вартового біля кожного продавця. Змінити ситуацію можливо, але тільки спільними зусиллями міліції, батьків і громадськості, заснованими на почуттях відповідальності за здорове майбутнє нації».