Сьогодні відзначають День бабака. Чи вірять полтавці у його прогнози?
02 Лютого 2017 09:32
675
Відзначати День бабака почали ще 1840-х роках.
Традиційним національним святом стало воно для Сполучених Штатів Америки та Канади, проте популярність його вже давно перейшла їх кордони. Зокрема, 2 лютого День бабака відзначається і в Україні.
Частина мешканців Полтавщини скептично ставиться до прогнозів – чого, мовляв чекати від тваринки, коли навіть Гідрометцентр не може гарантувати точність своїх прогнозів. Інша частина залюбки прислухається до "думки" мудрої тваринки, адже, особливо у сільській місцевості, сподівається по його прогнозах скласти плани на майбутній урожай. А прогнози бабака все ж справджуються, правда - час від часу. Та не це головне - головне налаштуватись завдяки цьому незвичайному святу на позитивну хвилю, повернути думки на весну і приготуватись до її зустрічі!
До речі, День бабака в Америці сьогодні національне свято – з народними гуляннями, фестивалями, ярмарками, що саме і додають не тільки святкового, а й весняного настрою, на свято приїздить майже 20 тисяч туристів з усього світу.
Офіційним святом День бабака в Америці став 1886 року. Бабака назвали Філом – провидцем із провидців, мудрецем з мудреців, провісником з провісників, а "Світовим метеоцентром" стало місто Панкстоуни. До речі, "офіційний" сьогоднішній американський бабак проживає таки у цьому містечку Панксутоні, і його завжди звуть Філ.
Українці теж підтримують цю традицію – одного з двох "офіційних" бабаків звуть Тимко і проживає він на біостанції Харківського національного університету в селі Гайдари. Інший, з династії бабак-Мишко, "прописаний" у Львівському дитячому еколого-натуралістичному центрі. На відміну від Філа і Тимка, Мишка "запросять" спрогнозувати весну 15 лютого – на Стрітення, що ближче до українських народних традицій.
На сьогоднішній же день метод прогнозування наступний: урочисто одягнена "комісія джентльменів" будить бабака і виманює з нірки. Він виходить і має тричі просвистіти. Якщо він не побачить своєї тіні і не поспішатиме назад до нори, то зимі скоро кінець і весна буде ранньою. Якщо ж день сонячний і бабак, злякавшись своєї тіні, полізе назад до нори, то весни доведеться чекати ще довгих 6 тижнів.
Що скажуть "провидці" цього року?
Олександр КОНОНЕНКО, «Полтава-Инфо»
Рекомендуем почитать
23 Січня 11:08,
1362
Размещение рекламных материалов на щитах – один из наиболее востребованных видов продвижения любых продуктов, ориентированных на массовую аудиторию. ...
15 Грудня 13:06,
1090
Учні НВК: СЗШ І-ІІІ ст.- гімназії міста Гайсин взяли участь у інформаційній інтерактивній зустрічі.
15 Грудня 11:22,
1137
24 грудня у Полтаві відбудеться перший етап благодійного ярмарку у підтримку онкохворих дітей «Чужих дітей не буває».
15 Грудня 09:40,
743
Працівники КП «Благоустрій Кременчука», як-то кажуть не покладаючи рук, готують головну новорічну ялинку Кременчука до урочистого відкриття. ...
15 Грудня 07:45,
714
П’ятнадцятого грудня на Полтавщині, за повідомленнями Укргідрометцентру, очікується хмарна погода. Місцями – дощитиме.
14 Грудня 14:24,
698
З 13 по 16 грудня волонтери благодійної акції «Святий Миколай – дітям» збиратимуть подарунки для маленьких кременчужан, які опинилися в складних життєвих обставин ...
14 Грудня 13:29,
659
У наш час гостро стоїть питання покращити, урізноманітнити, зробити більш цікавим життя такої категорії людей, як людей поважного віку.
14 Грудня 07:45,
690
Чотирнадцятого грудня на Полтавщині, за повідомленнями Укргідрометцентру, очікується сильний туман, ближче до вечора – буде сильна хмарність.
13 Грудня 12:24,
817
Кожен кременчужанин може долучитись до загальної доброї справи буквально у два кроки: 1. Заходиш у один з магазинів, які долучились до акції. 2. Купуєш подарунок для діток та перед ...
13 Грудня 10:30,
660
Дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах й тих, що мають особливі потреби у день Святого Миколая привітають у Миргороді.