Займатися ділом, а не «язиком» закликають владу представники громадських організацій та прості полтавці, котрі проти змін до Закону «Про мови в Україні». Бо ж законопроект, нещодавно внесений на розгляд Верховної Ради, пропонує створити умови для всебічного розвитку і вживання не лише державної, але й інших мов, якими користується населення України. Під туманним формулюванням, говорять мітингувальники, помітно: російська невдовзі може стати другою державною. Свій протест учасники акції «Врятуй свою мову» висловлювали під стінами облдержадміністрації.
Заслужений діяч науки і техніки України, медик Володимир Кравченко прийшов під стіни Полтавської ОДА, аби висловити обурення законопроектом «Про мови в Україні», котрий основною ідеєю має вільний розвиток не лише державної, а й, зокрема, російської мови. Люди, які мешкають в Україіні, певен чоловік, і так одне одного розуміють.
Володимир Кравченко, учасник акції «Врятуй свою мову!»:
"Нехай ніхто не вбиває клинок - іржавий, гнилий - у наше суспільство. Ми жили поруч і з росіянами, і з євреями, і з туркменами. Але кожен народ, який мешкає на цій землі, повинен поважати і наш народ, і мову цього народу".
«Врятуй свою мову!» – акції під такою назвою 18 жовтня відбулися по всій Україні. У Полтаві висловити незгоду з діями чинної влади зібралися кількадесят небайдужих. «Не нацьковуйте язык на мову», «Захистимо мову – захистимо державу» – написи на плакатах мітингувальників об'єднані єдиною ідеєю: ймовірне запровадження російської, як другої державної, небезпечне, та й просто фінансово невигідне для України.
Олена Задорожна, координатор акції «Врятуй свою мову!» у м. Полтава:
"Потрібно дублювати всі закони, документи російською мовою, а це дуже велика кількість коштів на те, аби найняти перекладачів. Ці кошти можна було б спрямувати на соціальну сферу, на те, аби полатати дороги".
Мітингувати проти змін у мовній царині прийшли й літні, й молоді. Учасники акції закликають можновладців займатися справою, а не «языком». А авторам законопроекту навіть вирішили подарувати валізу, аби тим зручніше було виїжджати з України. Так само підписали присутні й звернення до депутатів Полтавської ОР, аби ті звернулися до колег з українського Парламенту з вимогою не ухвалювати законопроект.
Загалом же, організатори та учасники акції «Врятуй свою мову!» не мають сумнівів: єдність у державі неможлива без єдиної мови.
Оксана Калатур, учасник акції «Врятуй свою мову!»:
"Чому я тут? Бо я люблю свою мову і хочу підтримати її. Не хочу, щоб вона зникла. Українська має бути підтримана, і я підтримую українську мову"
Олена Задорожна, координатор акції «Врятуй свою мову!» у м. Полтава:
"Ми хочемо розмовляти українською, мати її за єдину державну мову, бо ніщо не може об'єднати українців так, як єдина мова, єдина ідея, єдина держава"