Таким чином малі підприємці міста, як і їх колеги по всій Україні, протестували проти прийняття нового Податковго кодексу, запропонованого членами нинішнього Кабміну. Власники торгових точок не сумніваються: якщо документ ухвалять, їм доведеться згорнути власну діяльність.
Ранок робочого дня, а у деяких торговельних центрах та на більшості ринків Полтави – тиша.
Подібні оголошення прикрашають не один торговельний павільйон на різних ринках Полтави. Представники малого бізнесу протестують проти нового Податкового кодексу. Якщо ж документ таки отримає схвалення у стінах Парламенту, підприємці обіцяють: страйк зроблять безстроковим.
Торговельні ятки не працюють на Центральному ринку, на базарі по 23 вересня. Не мають змоги автолюбителі придбати запчастини і на авторинку. Частина підприємців поїхали мітингувати під стіни Верховної Ради. Зокрема, лише представників Полтавщини до Києва відбуло близько тисячі чоловік. Хтось, як-то працівники ринку на 23 вересня, висловлює масовий протест на «своїй» території.
Сергій Жданов, приватний підприємець: "Закриваючи ринки і прибираючи малий бізнес, нічого не пропонують взамін. Робочі місця не створені, люди кинуті напризволяще".
Фахівці протестні настрої дрібного підприємництва підтримують. Новий Податковий кодекс, кажуть, неабияк тисне на власників торгових точок. Зокрема, лише єдиний податок, який нині становить 200 грн., говорить заступник координатора напрямку «Підприємницька ініціатива» в Уряді Змін Микола Балабан, з прийняттям документу зросте у кілька разів.
Микола Балабан, заступник координатора напрямку «Підприємницька ініціатива» в Уряді Змін А. Яценюка:
"Після прийняття цього Податкового кодексу він може збільшитися до 1000 грн. Вводяться повально касові апарати, плюс - повальні перевірки і обшуки вдома у підприємців".
Тож, виходу немає, говорять представники підприємницьких кіл, окрім як протестувати до тих пір, доки голос громади не почують у владних кабінетах.
Геннадій Коваленко, координатор напрямку «Підприємницька ініціатива» в Уряді Змін А. Яценюка:
"Посадовці і депутати сподіваються, що реакція підприємців буде млява і неорганізована. Та вони марно сподіваються. Ми є господарями свого бізнесу, своєї держави і ми хочемо працювати для своєї держави".
Координує ж мітинг під стінами Парламенту наш земляк Андрій Мартенс. Станом на 13 годину ніхто з керівництва ані Верховної Ради, ані Кабміну до протестувальників не вийшов, повідомляє телефоном пан Андрій. Втім, розгляд суперечливого документу таки перенесли на 16 листопада. До того часу, говорить Андрій Мартенс, біля будівлі Парламенту стоятиме наметове містечко.
Андрій Мартенс, координатор Всеукраїнської акції «Зупинимо податковий терор!»:
"Народ налаштований стояти до кінця, стояти до 16 числа. Від Полтави планують залишитися 16 чоловік".
Стоятимуть доти, вкотре наголошує Андрій Мартенс, доки не отримають бажаний результат.
Ті, хто не поїхав шукати правди у Києві, але й мовчати не захотів, зібралися біля облдержаміністрації. Плакатів із гаслами протесту цього разу не було. Саме зібрання підприємців - вкотре за останні місяці - красномовніше за будь-які лозуги. Іронія життя - у день народження касового апарату страйк проти нього самого. Мовляв, те, що підходить магазину - для ринку неприйнятне.
Світлана, займається малим бізнесом:
"Як можна? Ось уявіть, ви приходите на ринок, кожен уявляє, що це таке. Це палатка. Зима. Руки в усіх - ну це ж не приміщення - мерзнуть. Як можна - будь-який касовий апарат не витримає такого навантаження: 30 градусів зими, дощі, холоди, вітри. Касовий апарат - однозначно ні".
Найбільше, чого бояться підприємці - збільшення податків. Кажуть, якщо уряд підпише новий закон - смерть малого та середнього бізнесу неминуча.
Олександр, підприємець:
"Якщо ми зараз на місяць платимо державі із місцем, із патентом, їз усім - десь виходить 600-800 гривень, то вони хочуть, щоб ми платили 3000 гривень. Це нереально! Чим тоді торгувати - зброєю, наркотиками, людьми? Це нереально".
Олена, підприємець:
"Ми хочемо, щоб нам дали працювати - тут усі зі мною погодяться. Ми нічого не просимо у цієї держави. Це не збільшення податків, це просто ліквідація нас як класу".
Обсудить на
форуме