Активізувати роботу щодо забезпечення безперешкодного доступу осіб з обмеженими фізичними можливостями до приміщень закладів освіти, культури, соціального та громадського призначення доручив голова облдержадміністрації Олександр УДОВІЧЕНКО під час розгляду питання про стан виконання в області заходів щодо соціального захисту інвалідів на щотижневій нараді.
В області проживають 77453 інваліди. За рахунок субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам фінансується ряд програм соціального захисту інвалідів. Затверджена депутатами Полтавської обласної ради і відповідна обласна програма, яка передбачає надання додаткових пільг за рахунок коштів місцевих бюджетів, розвиток системи соціальних послуг, впровадження нових форм реабілітації, створення безбар’єрного середовища для людей з інвалідністю тощо.
Кожен інвалід може отримати соціальні послуги в 33 територіальних центрах у містах та районах області, у складі яких функціонують відділення соціальної допомоги вдома, соціально-побутової адаптації, соціально-медичних послуг, надання адресної грошової та натуральної допомоги, пункти прокату засобів реабілітації, а також 13 стаціонарних відділень для постійного проживання одиноких непрацездатних громадян, які потребують постійного стороннього догляду.
Практично в усіх районах області надаються послуги „соціального таксі”. Від початку року автотранспортні послуги надано 3845 особам, з них 2116 – інвалідів.
Безкоштовні юридичні послуги, роз’яснювальна робота та інформування інвалідів різних категорій, ветеранів та пенсіонерів проводиться в „соціальних офісах”, де від початку року отримали консультації 5403 особи.
Всі територіальні центри соціального обслуговування обладнані робочим місцем взуттєвика, який надає соціальні послуги інвалідам і пенсіонерам з ремонту взуття, також створені робочі місця для інвалідів.
Навчання за робітничими професіями інваліди з області проходять у Всеукраїнському центрі професійної реабілітації інвалідів (с. Лютіж, Київської області) та інших міжрегіональних центрах. У цьому році направлено в реабілітаційні установи 19 осіб.
Закінчили навчання в цьому році 11 осіб, складено списки інвалідів, що будуть закінчувати навчання в 2010 році. Вивчається можливість їх працевлаштування.
В системі соціального захисту працюють 14 будинків-інтернатів, в яких на повному державному утриманні знаходиться 2275 підопічних, в тому числі 224 вихованці дитячих будинків-інтернатів.
Соціальна реабілітація дітей-інвалідів відповідно до вимог Соціальних нормативів здійснюється у міському Центрі соціальної реабілітації дітей-інвалідів департаменту праці та соціального захисту населення виконкому Кременчуцької міської ради. Від початку року курс реабілітації проведено для 126 дітей з вадами фізичного та розумового розвитку.
Начальник Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Людмила КОРНІЄНКО повідомила, що цього року для інвалідів Полтавської області буде виділено 86 автомобілів.