Кожного свята, коли згадується Перемога над німецько-фашистськими загарбниками, полтавці несуть квіти до пам'ятника Зигіна. І думають, що він очолив війська, які визволили місто 23 вересня. Справжньому визволителю Полтави пам'ятника немає. Більше того – реанімація доброго імені цієї людини почалася зовсім недавно.
Тільки історики та невеликий гурт людей, які цікавляться минулим, знають, що насправді генерал Олексій Зигін пробув у Полтаві всього одну ніч. А на цьому місці повинна бути постать зовсім іншої людини, ім'я якої - Григорій Кулик. Саме його війська, на думку істориків, визволили Полтаву.
Генерал Олексій Зигін не мав жодного відношення до визволення Полтави, кажуть дослідники. Більше того – навіть армією не командував.
Віталій Скобельський, журналіст:
"Він справді по паперах прийняв командування 24 вересня 1943 року, але насправді він не вступив у командування армією, тому що прийшов у Полтаву 26 вересня, встиг лише переночувати і 27 вранці уже загинув - підірвався на міні".
Про ім'я справжнього визволителя мовчали аж до прийняття незалежності. Григорій Кулик служив комуністичний системі і від неї ж загинув. Репресований 1950 як змовник групи боротьби із радянською владою, він був одним із перших маршалів Радянського Союзу і єдиним маршалом-вихідцем із Полтавщини.
Полтавці несправедливо забули свого героя, переконані історики. До 120-ї річниці від дня його народження немає ні маршів, ні покладання квітів – їх і нікуди класти. Тільки круглий стіл, де знавці життя Григорія Кулика розкажуть кожен про свої – здогадки і дослідження.