Чи варто українцям очікувати традиційного для осені підвищення цін на первинну та вторинну нерухомість — підкажуть експерти.
Первинна та вторинна нерухомість у різних містах нашої країни до кінця року дорожчати не буде — так стверджують аналітики. Експерти навіть заявляють, що підвищення цін не варто очікувати не тільки в цьому, а й в найближчі кілька років. Перевірити, як змінювалася вартість квадратного метра в новобудовах Львова, Києва та інших міст допоможе
каталог нерухомості ЛУН.ua, де зібрані всі пропозиції первинного ринку житла.
На ринок і ціноутворення впливають одночасно кілька факторів. Аналітики пояснюють, з яких причин у найближчий час квартири в Україні не подорожчають.
Велика кількість пропозицій
Конкуренція серед будівельних компаній останнім часом лише зростає: новобудови активно з’являються у великих і не дуже містах, освоюється також передмістя. Враховуючи велику кількість пропозицій, девелопери змушені тримати ціни на прийнятному для покупців рівні. До того ж часто на первинне житло діють акції та знижки, що дозволяє придбати його ще дешевше. В таких умовах про ймовірне подорожчання нерухомості поки що не йдеться.
Низький попит і невигідна іпотека
Невисокий попит на квартири обумовлений також відсутністю вигідного іпотечного кредитування. Банки пропонують середню ставку в районі 20% річних, до того ж потрібно сплатити солідний перший внесок — від 30 до 50% від вартості помешкання. При таких умовах переплата за квартиру буде дійсно суттєвою. До того ж більшість українців просто не можуть собі дозволити віддавати близько 10 000 гривень щомісяця за кредит на житло.
Ситуація, що склалася з кредитуванням, спонукає забудовників не піднімати ціни та пропонувати інвесторам купівлю квартири з розтермінуванням. Якщо недавно розстрочку давали максимум на 3 роки, то зараз поширеною умовою є термін — 5-10 років.
Інфляція
Прогноз НБУ про інфляцію на 2017 рік становить 9,1%. Хоча експерти заявляють, що вона буде значно вищою — на рівні 12-14%. Такий показник вказує на те, що українці будуть використовувати свої заощадження на те, щоб вижити, відкладаючи купівлю житла на невизначений термін.
Низька привабливість для інвестицій
Більшість іноземних партнерів не поспішають починати роботу в Україні, що свідчить про те, що доходи українців у найближчі пару років у доларовому еквіваленті не виростуть. Значний відсоток населення відкладе покупку нерухомості, оскільки не зможе придбати її через недостатній рівень доходу.