Нещодавно у Полтаві, на базі 1 міської клінічної лікарні, відбулася науково-практична конференція Полтавської обласної асоціації травматологів-ортопедів на тему: «Стан надання ургентної травматологічної допомоги. Проблеми та перспективи розвитку».
У роботі конференції взяли участь близько 50 учасників, серед яких провідні спеціалісти травматології та ортопедії, представники фармакологічний компаній та працівники Управління міліції Полтавщини. На конференції висвітлювалися питання новітніх технологій та сучасних методів лікування в екстреній травматології, а також юридичні аспекти ведення документації.
Піднімаючи проблему кримінального травматизму, асоціація травматологів намагається привернути увагу суспільства до невтішної статистики навмисних самоушкоджень (особливо спроб дитячого самогубства), фактів сімейного насильства, побутових сварок, особливо в стані алкогольного сп’яніння що закінчуються тілесними ушкодженнями, а також травм різного ступеню тяжкості, отриманих в наслідок ДТП.
Начальник відділу зв’язків з громадськістю УМВС України в Полтавській області, підполковник міліції Юрій Сулаєв висвітлив питання правового та соціального аспекту травматизму, що має кримінальне походження.
«Частина випадків, з якими ви маєте справу, пов’язана саме з травматизмом, що має кримінальне походження, – повідомив Юрій Сулаєв. – Тож у нас спільна відповідальність за життя і здоров’я людей. Ми займаємося профілактикою, розкриттям та розслідуванням злочинів проти життя і здоров’я, ви рятуєте людей від наслідків цих злочинів. Робота і міліції, і лікарів-травматологів пов’язана зі значними фізичними та психологічними навантаженнями і вимагає компетентності, професійності та самовідданості».
У своїй доповіді Юрій Васильович зазначив, що і в міліцейській службі, і в роботі лікаря значну роль відіграє людська небайдужість і правова грамотність. Вчасно надане до органів внутрішніх справ повідомлення, наголосив він, допомагає попередити злочин чи затримати зловмисника по гарячих слідах, а своєчасна медична допомога рятує життя.