15 листопада територіальне відділення АМКУ, керуючись статтею 17 Закону України «Про Антимонопольний комітет України», та з метою запобігання порушенням конкурентного законодавства, надало рекомендації суб’єктам господарювання, які здійснюють діяльність на ринку роздрібної торгівлі харчовими продуктами: ТОВ «Універсам – Полтава» (м. Полтава), ТОВ «Торговий дім «Полагросервіс» (м. Полтава), ТОВ «Нова Холдинг» (м. Кременчук) щодо забезпечення відповідного цінового реагування на зниження цін виробниками Полтавської області на кисломолочні продукти, а саме на молоко, сметану, масло вершкове, сир твердий та інші; утримання від вчинення дій щодо економічно необгрунтованого підвищення (встановлення) роздрібних цін на кисломолочні продукти, зокрема на молоко, сметану, масло вершкове, сир твердий та інші; сприяння укладанню прямих контрактів з виробниками молочних продуктів з метою уникнення необґрунтованого росту цін за рахунок ланки посередників. Про результати розгляду вимог підприємства повинні повідомити відділення у десятиденний термін.
Територіальне відділення Комітету здійснюється постійний моніторинг ринків виробництва та роздрібної торгівлі продуктів харчування.
З метою упередження негативної цінової ситуації на ринках продуктів харчування, територіальним відділенням Комітету надано ряд рекомендацій виробникам харчових продуктів, зокрема виробникам молочної продукції, що направлені на запобігання порушенням законодавства про захист економічної конкуренції на відповідних ринках.
На виконання зазначених рекомендацій, виробники молочних продуктів вже почали роботу на зниження цін на свою продукцію.
Так, ВАТ «Лубенський молочний завод» повідомило, що підприємство вже з жовтня 2010 року почало знижувати оптово-відпускні ціни на молочну продукцію.
ТОВ «Миргородський сироробний комбінат» також заявив, що з 27 жовтня 2010 року знижено оптово-відпускні ціни на сири тверді.
ПАТ «Глобинський маслозавод» поінформувало про зниження цін на продукцію у жовтні 2010 року.
АТ «Пирятинський сирзавод» також повідомив про зниження оптово-відпускних цін на свою продукцію у листопаді 2010 року.
Тепер черга вищеназваних суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність на ринку рітейлу, переглянути ціни на молочні продукти щодо їх економічного обґрунтування.
«Надання рекомендацій роздрібним мережам – це ще один крок на виконання доручення Президента України в частині забезпечення проведення органами Комітету перевірок дотримання конкурентного законодавства суб'єктами господарювання, дії яких впливають на зростання споживчих цін на продукти харчування, зокрема, які входять до мінімального споживчого бюджету сім'ї. Тому Відділення висуває жорсткі вимоги та очікує оперативного їх виконання», – зазначив голова відділення Володимир Оніщенко.