Зокрема, під стінами українського Парламенту мітингувало близько 50 тисяч приватних підприємців. Не вийняток і Полтава: біля облдержадміністрації зібралося кілька тисяч людей, аби вчергове висловити своє обурення ймовірним прийняттям нової редакції Податковго кодексу. Причому, нині до страйкарів-торгівців приєдналися ще й перевізники.
Найгарячіше 16 листопада було у столиці України. Адже під стінами Парламенту, а також у Маріїнському парку зібралися близько 50 000 підприємців з усіх регіонів України. Протестувальники перекрили проїжджу частину на вулиці Грушевського. Учасники акції розмістилися за огорожею неподалік будівлі Верховної Ради України. Деякі з мітигнувальників розповідають, що правоохоронці намагалися не пускати їхні автобуси у напрямку столиці. Втім, масштабна акція протесту проти нового Податкового кодексу таки відбулася.
При чому, підприємці приїхали не з порожніми руками. З собою, окрім різноманітних тематичних плакатів, взяли й алюмінієві відра, по яким відчайдушно були палицями. Дехто з обурених підприємців свистів, інші, у числі яких і водії таксі, тиснули на клаксони. Словом, робили усе, аби парламентаріям було максимально некомфортно розглядати документ.
Представники дрібного бізнесу з усієї України вкотре запевняють: новий Податковий кодекс, ініціаторами якого є чинний Прем'єр-Міністр Микола Азаров та Віце-Прем'єр Сергій Тігіпко, потягне за собою згортання малого підприємництва, яке тільки за часів незалежності почало розвиватися.
Вікторія Мовчан, приватний підприємець, м. Нікополь:
"Прийняття Податкового кодексу знищить більшість трудового населення України. Зараз немає в Україні заводів, щоб ми могли кудись піти і десь заробляти".
Лякає підприємців і непомірне збільшення податків, зокрема, сплати внесків до Пенсійного фонду.
Лідія Латорук, приватний підприємець, м. Нікополь:
"За новим Податковим кодексом я повинна половину пенсії віддати до ПФ. Чому така несправедливість? Я заробила мізерну пенсію і ще хочуть половину вкрасти? Де справедливість?".
Семен Халатов, приватний підприємець, м. Одеса:
"Ми на підлозі капці продавали і заробили собі копійку. А зараз Моня Бродський та Льоня Тігіпко нас задушили, за горло взяли. Облік, бухгалтерія... А це - шматок хліба наш".
Доки народні депутати приймають новий Податковий кодекс, під стіни Полтавської ОДА зійшлися противники документу, запропонованого представниками чинного Кабміну Миколою Азаровим та Сергієм Тігіпком.
Пікет під стінами Полтавської ОДА 16 листопада запам'ятається неабиякою масовістю. Адже нині до приватних підприємців-представників торгівлі доєдналися і місцеві перевізники. Таксисти так само вважають: прийняття нового Податковго кодексу змусить їх згортати власну діяльність.
Віктор Наливко, водій таксі: "Щоб заробити на сім'ю хоча б 1000 грн., ми повинні заробити ще 11000 комусь".
Петро Триполець, водій таксі:
"Хто це думав, якою головою думав, що з пенсіонерів беруть 32% від мінімальної заробітної плати. Я - пенсіонер, який давно заробив пенсію, повинен платить до ПФ 300 грн. щомісяця".
Таксисти бідкаються: тут хоч би на ремонт авто та на власну родину вистачало, а новий Податковий кодекс примушує ще й шалені кошти державі сплачувати.
Василь Хоружий, директор служби таксі:
"Практично немає дотацій, підіймаються ціни на газ, бензин. Піднімаються податки. Водіям не залишається нічого для сім'ї".
Тож і вишикували перевізники власні авто у загальному страйку. Втім, традиційно мітингувати на площу біля ОДА прийшли і працівники торгівлі. Загалом – кілька тисяч небайдужих. Це й не дивно, певен голова ГО «Союз вкладників» Сергій Каплін, бо ж саме з Полтави хвилі страйків покотилися державою. От і нині, каже пан Сергій, полтавці і у рідному місті мітингують, і під стінами ВР наметове містечко розбили.
Сергій Каплін, голова Всеукраїнської ГО «Союз вкладників»:
"Сьогодні почато більше, ніж боротьба проти окремого документу. Сьогодні малий бізнес взяв на себе відповідальність за усі соціально-економічні процеси, які відбуваються у державі. Ми просуваємо державні інтереси, інтереси підприємців, пенсіонерів, громадян".
Якщо ж перші особи держави не дослухаються до голосу підприємницької громади, на них чекає неминуче падіння власного рейтингу, запевняють страйкарі.
Сергій Каплін, голова Всеукраїнської ГО «Союз вкладників»:
"Ми зібралися великою кількістю активістів і прийняли рішення зробити рейтинг Тігіпка 3-4% з 15. Ми цю задачу виконали. Якщо сьогодні Янукович дозволить прийняти цей злочинний кодекс, у нього буде рейтинг 3%".
За будь-яких умов, запевняють організатори акції, не припинять подальшої роботи задля порятунку малого бізнесу як основи середнього класу в Україні.