В понеділок 15 листопада новообраний мер Полтави Олександр Мамай разом з народними депутатами Діонісієм Капліним та Ольгою Григорук відвідав відділення соціально-педагогічної реабілітації громадської організації «Монтессорі-Центр реабілітації дітей-інвалідів «Соняшник». Зустріч пройшла цікаво та конструктивно.
Гостей прикро вразив зовнішній вигляд архітектурно - вмираючого будинку, де розмістилось відділення, та холодне підвальне повітря в нетопленій будівлі. Але, нажаль, маємо приміщення таке, яке маємо. У інших громадських організацій міста, нажаль, і такого немає.
І все ж позитив з’явився , але в іншій частині приміщення, де у вікна світило осіннє тепле сонечко. Чисті, відремонтовані, хоч і невеликі, але з любов’ю оформлені та наповнені ексклюзивним реабілітаційним обладнанням класи, великий вибір посібників, розвиваючих ігор, «розумних» іграшок, працююча творча майстерня - все це справило на Олександра Федоровича добре враження. Ольга Григорук, педагог за фахом, підтримала ідею ранньої соціалізації дітей-інвалідів, тому що, на її погляд, це зробить процес подальшої реабілітації набагато ефективнішим та надасть можливість багатьом «неперспективним» хворим дітям піднятись з ліжок на ноги .
В свою чергу, керівники Монтессорі-Центру з приємністю відзначили спільність своїх та міського голови поглядів на систему реабілітації в місті, та на ставлення до самих дітей-інвалідів, як до особистостей .
Олександр Федорович поділився своїм баченням реабілітаційного центру в місті, його наповненням та діяльністю. Діонісій Каплін підтримав ідеї та висловив думку про те, що наше місто має достатньо різних добрих ресурсів для їх втілення. А ми розповіли, що бачили в інших містах та країнах, чому навчились, який досвід хотіли би застосувати в Полтаві. Але то майбутні плани. Сьогодні ж новий очільник міста близько до серця сприйняв проблему відсутності опалення в приміщенні , та пообіцяв допомогти вирішити це болюче питання, щоб якнайшвидше відновити повноцінну роботу реабілітаційного відділення, якого так потребують діти-інваліди , їх батьки, з надією чекають працівники Монтессорі-Центру.
Перший крок нового міського голови назустріч дітям з особливими потребами зроблено. Він дає надію на наступні спільні дії на користь громаді, подальше порозуміння та співпрацю міської влади з громадськими організаціями.
В народі кажуть, що обіцяного три роки чекають. Ми сподіваємось, що в нашому випадку все станеться набагато швидше, бо обіцяв не «хтось», а міський голова. Отже, час пішов. Подивимось, побачимо…