Втім, фахівці відзначають: встановити таке обладнання можна лише в окремих випадках. Та й поряд з перевагами вистачає в індивідуальних систем теплопостачання і суттєвих мінусів.
Автономна опалювальна система в окремо взятому помешканні – система непроста, відзначає директор підприємства, що займається тепловим обладнанням, Сергій Парасочка.
Сергій Парасочка, директор підприємства-постачальника теплового обладнання:
"Це - котел, генератор тепла, це насосне обладнання, яке забезпечує циркуляцію теплоносія, це нагрівальні прилади, які встановлюються у кожному приміщенні і забезпечують комфорт у помешканні, це регулювальна арматура".
Для того, аби таку систему змонтувати, відзначає фахівець, необхідно отримати технічні умови, розробити проектну документацію, налагодити обладнання. Тож, у цій справі не обійтися без допомоги кваліфікованих майстрів, а значить – без суттєвих грошових витрат.
Сергій Парасочка, директор підприємства-постачальника теплового обладнання:
"Беремо середню квартиру чи будинок (еквівалентні 3-кімнатній квартирі) - середня вартість комплекту робіт, куди входить вартість обладнання, матеріалів і роботи, може бути від нижньої у 8-10 тис. до верхньої межі у 15-18 тис. грн.".
Втім, індивідуальне опалення у помешканні, відзначають спеціалісти, окрім переваг – економії коштів та можливості власноруч створювати комфортний мікроклімат – має й цілий ряд недоліків. Наприклад, шкідливі викиди в атмосферу, які утворюються при згоранні природного палива. Незручності, відзначають в ОКП «Полтаватеплоенерго», виникають і у самих мешканців, адже, опалюючи лише власну квартиру, без тепла залишаються сходові клітини, горища, а це – додаткові тепловтрати холодної пори. А ще газовий котел – джерело підвищеної небезпеки, що постійно знаходиться у вашій оселі.
Тому й доцільно використовувати такі ситеми, певні фахівці, лише у одноповерхових будинках. На встановлення ж індивідуального опалення у багатоповерхівках ось уже 3 роки – законодавче табу. Втім, вийнятки можливі у випадку, якщо всі мешканці будинку одноголосно погодяться на відключення від мережі централізованого теплопостачання. У такому разі їм необхідно написати колективну заяву до спецкомісії при органі місцевого самоврядування.
Володимир Пасічко, головний інженер ОКП «Полтаватеплоенерго»:
"До складу комісії входять, окрім представників органів місцевого самоврядування, представники тепло-, енергопостачання, водопостачання, представники інспекції Держенергонагляду і Держінспекції з енергозбереження".
Та й то, наголошує Володимир Пасічко, будинок відключать лише у тому випадку, якщо зробити це дозволить схема теплопостачання населеного пункту. Інша справа – приватні будинки або ж новобудови, у яких встановлення індивідуального опалення визначається проектом забудовника.
Володимир Пасічко, головний інженер ОКП «Полтаватеплоенерго»:
"Якщо це проектне рішення і будинок з індивідуальним опаленням прийнятий комісією, більше ніякого погодження не потрібно. Якщо вони ставлять підпис, що будинок запроектований і виконані відповідні вимоги законодавства, то погодження не потрібно".
Загалом же, наголошують фахівці, індивідуальне опалення – річ об'ємна, і перед тим, як взятися за його встановлення, варто ретельно зважувати всі «за» і «проти».