Сучасного споживача цікавить не тільки ціна, але і якість продуктів харчування. У засобах масової інформації прозвучало багато інформації про «горепідприємців», які порушують санітарні норми по виготовленню та зберіганню продуктів харчування. Але найбільше непокоїть те, що, усвідомлюючи характер небезпеки таких продуктів для здоров’я громадян, вони продовжують порушувати законодавство. У прагненні якомога швидше збагатитися, окремі «бізнесмени» грубо ігнорують санітарні правила.
За останній час силами правоохоронців та інших уповноважених служб було вилучено та знищено чимало неякісної та небезпечної для здоров’я продукції. Незважаючи на систематичний контроль з боку правоохоронних органів, окремі підприємці підтримують тіньову форму бізнесу, яка передбачає чистий прибуток без дотримання юридичних норм.
Так зокрема 25 листопада працівники відділу ветеринарної міліції, оперативники сектору протидії економічній злочинності Полтавського райвідділу спільно із СЕС та ветеринарною службою району перевірили складське приміщення, що у с. Щербані Полтавського району.
Під час обстеження комісію, насамперед, шокували умови, в яких 42-річний підприємець, виходець з Азербайджану, зберігав рибопродукти. У неосвітленому складському приміщенні, із засміченою підлогою, провислою стелею і стінами, вкритими пліснявою, поряд з рибою лежали автомобільні шини, колеса, диски, бензобак та інші невиробничі предмети. Окрім антисанітарії представників влади обурило його ставлення до законодавчих приписів – він навіть не переймався питанням оформлення дозволів відповідних служб.
У брудній холодильній камері виявили більше 2 тон солоної риби, зокрема: понад 200 кг оселедцю, 1400 кг свіжомороженої мойви та 600 кг в’яленої хамси. Під час перевірки з’ясувалося, що у підприємця відсутні ветеринарні документи, що підтверджують якість, походження продукції і журнал реєстрації температурних режимів. Микола Васюта, начальник відділу ветеринарної міліції УМВС області, зауважує, що знайдені в підсобному приміщенні сіль та різноманітні приправи (перець чорний, коріандр, лавровий лист) дозволяють припустити, що приміщення використовувалося не тільки для зберігання готового товару, але й для засолки риби.
За виявлені порушення на приватного підприємця складено адміністративний протокол та вручено припис про призупинення роботи. Склад опломбовано. Вирішується питання щодо утилізації виявлених рибопродуктів.
На щастя правоохоронці та представники СЕС Полтавського району встигли своєчасно попередити можливість потрапляння сумнівної продукції на ринки Полтави і району, а значить – уберегли споживачів від можливих серйозних наслідків вживання неякісної риби.