У відповідь на прокурорський протест, який був підтриманий більшістю депутатів, підприємці і керівництво ринку «Книжкове джерело» висловили своє бачення нинішньої ситуації на книжковому ринку і його роботи в майбутньому.
Віталій торгує поліграфією та дисками на книжковому ринку вже 17-ть років. Говорить: ті зміни, що побачив за останні роки, – тільки на краще.
Віталій Костоглодов, підприємець:
"Місце розташування і умови роботи на ринку не йдуть в ніяке порівнняні з тим, що було раніше. Звісно, нас нині ставлять у приклад іншим ринкам як міста, так і області - по благоустрою, по зручності".
Серед покращення умов називають як власну ініціативу, так і допомогу інвесторів. Говорять, вже забули про воду по коліна, антисанітарію та бруд. Нагадаємо, 2 роки тому земельну ділянку, на якій знаходився тодішній книжковий ринок, надали під забудову торгового центру. Натомість, інвестор мав покращити умови ринку, який перенесли трохи вглиб ділянки. У питанні облаштування, говорять торгуючі, проблем не виникало: всі пішли назустріч один одному.
Наталія Єфремова, підприємець:
"Там ми стояли просто на прилавках, тут Ірина Давидівна зробила нам більше даху і там я стояла на метрі, тут на 2-х".
Втім, ціна за оренду, переконують підприємці, залишилась незмінною і, за їх словами, – чи не найнижчою в місті.
Віталій Костоглодов, підприємець:
"Вже не пам'ятаю, скільки років, мабуть 10 - як було, так і залишилось по 3,15 за метр. Так воно і залишається".
Валентина Мисин, підприємець:
"Платимо ми найменше. У нас і на іншому ринку є точка. Платимо там дорожче і за світло. А тут, я думаю, ми платимо по мінімуму".
Нагадаємо, на 3-й сесій міської ради більшістю голосів депутатів було підтримано прокурорський протест «за» відміну рішення про надання в користування для забудови земельної ділянки під будівництво торгового центру по вулиці Шевченка.
Дмитро Трихна, заступник Полтавського міського голови:
"Оскільки земельна ділянка по вулиці Шевченка,58а у місті Полтава фактично використовується ПП «Полтава-2008» у комерційних цілях, під розміщення ринку при розрахунку нормативної грошової оцінки земельної ділянки було застосовано коефіцієнт 0,5, як для землі під будівництво. А повинен бути застосований коефіцієнт 2,5 - як для земель комерційного використання".
Своє бачення цієї ситуації озвучує засновник фірми-інвестора.
Ірина Міроненко, засновник фірми ПП «Полтава-2008»:
"Що стосується прокурорського запиту, то 2,5 роки його не було. Зараз він з'явився. В чому неправомірність наших дій? Ми по цьому ринку зробили все відповідно рішення: а) перенесли ринок, б) склали та підписали предпроектну пропозицію торгового центру, в) провели воду та каналізацію, провели електрику - зробили підготовку до будівництва торгового центру для цих же людей".
На сесії мер зазначив, що ринок перейде до комунальної власності, а орендна плата для підприємців буде зменшена на 20%.
Олександр Мамай, Полтавський міський голова:
"Підприємці за власні кошти побудували свої павільйони, платять власнику ринку від 90 до 220 грн/м2. При цьому власник ринку за 2 роки недоплатив в міський бюджет майже 400 тисяч гривень".
Ірина Міроненко, засновник фірми ПП «Полтава-2008»:
"Мер сказав, що ми недоплатили 400 тисяч. Звісно, якщо б ця земля була не під будівництво торгового центру, а як ринок (вся земля). Звісно, вони самі внесли коефіціент, і ми платили ту суму, яка зазначена. Чому не будувались? Я пообіцяла людям: доки буде готуватися проект, тут нічого не буде будуватися, аби їх не перекривати. Щоб вони знайшли своїх клієнтів, їх було видно, їх запам'ятали, реклама була".
Якщо ж загальноміська тенденція буде рухатися до зменшення орендної плати, продовжує Ірина Міроненко, і на книжковому ринку готові її зменшити й на 30%.
Підприємці говорять: бажають лише стабільності, аби їх не смикали. У комунальний ринок не вірять.
Валентина Мисин, підприємець:
"Ну комунальний - це нічий. У нас ГЖЕДи комунальні - у під'їздах нічого не робиться, все за власний кошт. Так і тут буде. Все ляже на плечі підприємців. Я не думаю, що нам стане краще".
Підприємці книжкового планують підготувати лист-звернення до прокурора і мера міста з проханням врахувати їх побажання і залишити все, як є.