І це при тому, що за розміром території ця країна нагадує Вінницьку або Черкаську області нашої держави. До того ж, Україна значно поступається розміром цього економічного показника усім своїм сусідам по кордонам. Такі дані оприлюднили на засіданні круглого столу щодо проекту «Підтримки сталого регіонального розвитку в Україні», який фінансується Європейським Союзом.
Потенціал регіонів нашої держави з кожним роком зростає, але для більш продуктивного та правильного розвитку необхідна певна стратегія – такі думки висловлювали учасники круглого столу. Обговорення проекту «Підтримки сталого регіонального розвитку в Україні» зібрало більше 100 представників з чотирьох областей України: Полтавської, Харківської, Сумської та Кіровоградської. До уваги присутніх були оприлюднені діаграми, що доводять: Україна за розміром ВВП значно поступається країнам-сусідам, а найбагатшим регіоном країни є місто Київ. Але й столиця за розміром економічного показника не набагато випередила найвідсталіші регіони ЄС.
Анатолій Ткачук, керівник «Інституту громадянського суспільства»:
"Не може бути багатою держава загалом, коли у нас є надто розвинуті регіони. Пріоритетом ЄС є спроба вирівняти ці диспропорції регіонального розвитку".
Тобто, усе це направлено на те, щоб кожен мешканець будь-якого регіону України відчував себе захищеним, додає Анатолій Ткачук. Не останню роль у проекті Європейського Союзу «Підтримки сталого регіонального розвитку в Україні» відіграє і Полтавська область, говорить перший заступник голови обласної ради Володимир Онищенко.
Володимир Онищенко, перший заступник голови Полтавської ОР:
"Питання треба ставити не стільки про гроші, звичайно, гроші потрібні, потрібно ставити якраз про методологію, методи і про нові технології. Тобто, оцю складову інноваційну, інвестеційну, про яку говорить наша програма економічного розвитку нашої області і губернатор нашої області".
Саме задля покращення економічного розвитку регіонів країни і обговорюється проект адміністративно-територіальної реформи, на яку очікує уся Україна.