Все менше часу залишається до настання Новорічних свят, які вже традиційно, не проходять без використання піротехнічних виробів. І не тільки діти, а й дорослі навіть не уявляють це свято без запаленого у руках бенгальського вогника чи гучної петарди. Нажаль святковий настрій може зіпсувати маленький неконтрольований вогник, який вирветься із рук безпечного господаря. Необережність під час використання піротехнічних виробів часто закінчується пожежею і навіть травмуванням людей.
2008 року в Новорічну ніч, у селі Розсошенці, Полтавського району, сталася пожежа на верхньому поверсі п’ятиповерхового житлового будинку по вулиці Шевченка. Причиною її виникнення став піротехнічний виріб, що був запущений з подвір’я цього ж будинку невстановленою особою. Внаслідок пожежі пошкоджено домашні меблі та майно. Ракета пробивши скло у віконній рамі влучила у диван. На щастя, ніхто із жителів не постраждав. Але є безліч випадків, коли петарда чи «ракета» підривалася у руках дитини наносячи їй тяжкі тілесні пошкодження.
Тож для працівників підрозділів МНС досить важливим питанням залишається проведення роз’яснювальної роботи з населенням щодо дотримання правил безпеки при користуванні піротехнічними виробами та боротьба з незаконною їх реалізацією.
З 1-го грудня інспекторський склад Полтавського міського управління та підпорядкованих підрозділів проводять профілактичну роботу аби уникнути нещасних випадків через неякісні піротехнічні вироби. Інспектори ДПН розповсюджують листівки та пам’ятки на тему дотримання заходів безпеки при використанні піротехніки. На ринках та у торгівельних закладах міста проводяться рейди по виявленню незаконної торгівлі петардами та іншими вибухонебезпечними піротехнічними виробами. На даний час фактів реалізації такої продукції виявити не вдалося. Але ні для кого не є таємницею, що інколи на ринках її купити можна, але переважно, «з-під поли» і «постійним» покупцям, якими, на жаль, найчастіше є діти. А продавців ні в якій мірі не турбує те, що їх товар часто сумнівної якості, і може становити велику небезпеку для життя та здоров’я покупців.
Тож звертаємося з проханням до всіх громадян під час придбання піротехнічних виробів особливу увагу звертати на сертифікат товару. Кожен виріб повинен пройти ряд випробувань, і тільки після їх проходження видається сертифікат. Зацікавлені особи можуть ознайомитися з документацією на побутові піротехнічні вироби у Державному комітеті України з питань технічного регулювання та споживчої політики, в органі сертифікації, а також у виробників даної продукції. Крім того, на продукції повинна бути інструкція по використанню на державній мові, умови зберігання та утилізації, а також вказані небезпечні зони для її використання. Якщо у вас немає навичок користування піротехнікою, то не варто купувати великі та не дуже зрозумілі вироби - краще перейти до них маючи вже відповідний досвід. Вибираючи товар, необхідно звернути увагу на її зовнішній вигляд - чи немає пошкоджень корпусу. Перед використанням обов’язково уважно прочитати інструкцію та вибрати місце для феєрверку. Потрібно щоб це була відкрита територія, подалі від дерев, будівель та вибухо - пожежонебезпечних об’єктів.
Також існують певні загальні правила безпеки, яких обов’язково необхідно дотримуватися.
Забороняється:
- носити піротехнічні іграшки в кишенях;
- спалювати їх у багатті;
- розбирати вироби чи піддавати їх механічним впливам;
- працювати з піротехнічними виробами у нетверезому стані;
- палити працюючи з піротехнікою;
- користуватися відкритим вогнем у приміщенні, де зберігаються піротехнічні вироби;
- розташовувати піротехнічні вироби біля електричних та опалювальних приладів;
- залишати піротехніку без нагляду або доручати нагляд за нею дітям;
- допускати ігри дітей з піротехнічними виробами.