Ті ж, кого піймають з незаконно вирубаною зеленою красунею у руках, будуть змушені сплатити суму у 10 разів більшу. Працівники лісових господарств попереджають: рейди зеленими насадженнями вже почалися і тривають цілодобово.
Середина грудня - саме час подбати про новорічний відпочинок. А які ж новорічні свята без красуні-ялинки. Щоправда, якщо дехто з громадян за цим деревом іде до спеціалізованих торгових об'єктів, то інші їдуть просто до лісу, озброївшись пилкою чи сокирою.
Не варта шкірка вичинки, запевняють в управлінні лісового та мисливського господарства Полтавської області. Адже штраф за незаконно зрубане вічнозелене дерево значно перевищить вартість ялинки при купівлі її на спеціалізованих ринках.
Анатолій Даниленко, І заступник начальника Управління лісового та мисливського господарства Полтавської області:
"Якщо порушник зрубав 1 ялинку, то це 85 грн. штрафу + збитки, які нанесені лісгоспу. Якщо вцілому брати, то це коштуватиме від 210 до 250 грн".
Навіщо йти на правопорушення, говорить Анатолій Даниленко, коли лише цього сезону лісгосп може реалізувати до 100 тис. ялинок. Плантації, на яких вирощують зелених красунь, є у кожному районі області. Для реалізації новорічних дерев тільки у Полтаві обладнають 6 спеціальних торгових точок, та й купити ялинку легально значно дешевше, аніж зрубати, а потім потрапити у поле зору правоохоронців.
Анатолій Даниленко, І заступник начальника Управління лісового та мисливського господарства Полтавської області:
"До 2 м - десь 30 грн., 2-3 м - 48 грн. Ті, що до 1 м - 24 грн., а якщо більше 3 м, там за домовленістю".
Аби ж виявляти тих, хто несанкціоновано рубає ялинки, вже нині, говорять фахівці, проводять щоденні рейди лісовими масивами. Розпізнати ж, у який спосіб було здобуто ялинки, говорить фахівець, не важко.
Микола Скляренко, старший держінспектор з охорони навколишнього природного середовища Полтавської області:
"Ялинки повинні бути тавровані, так заведено. У того, хто їх привіз, повинна бути накладна на ті ялинки, на їх перевезення і зазначена кількість штук".
Тавро, відзначають фахівці, зазвичай ставлять на зрізі дерева. Та й легально придбана ялинка, говорить держінспектор, відрізняється тим, що, здебільшого, спиляна, а не зрубана сокирою.
Фахівці наголошують: за нищення живої природи у особливо великих розмірах настає ще й кримінальна відповідальність. До того ж, період росту навіть невеликої ялинки становить близько 5 років.