В Управлінні внутрішніх справ області, 23 грудня, відбулося планове засідання Інформаційної ради. Під головуванням Миколи Ляпаненка, заслуженого журналіста України, генерального директора Полтавської обласної державної телерадіокомпанії «Лтава» і власне голови дорадчого органу, та співголови, начальника міліцейського Главку Олександра Рудяка, учасники зустрічі узагальнили результати роботи міліції у сфері інформування громадськості про її діяльність у 2010 році та обговорили основні питання адміністративної реформи, яка полягає в оптимізації важелів виконавчої влади.
Так, зокрема, підсумовуючи успіхи органів внутрішніх справ головний міліціонер Полтавщини повідомив, що у 2010 році вдалося знизити показник розбійних нападів на 20 % завдяки інтенсивній оперативно-профілактичній роботі підпорядкованих підрозділів. Окрім того, Олександр Рудяк поінформував учасників Інформаційної ради про нарощення матеріально-технічного ресурсу за рахунок збільшення відомчого автопарку на 74 автомобілі, що були закріплені за міськрайорганами та оперативними підрозділами УМВС.
Під час жвавої дискусії, що розгорнулася довкола адміністративної реформи, Олександр Рудяк відзначив, що її мета, насамперед, полягає у спрощенні процедури взаємодії громадськості з органами державної влади. Керівник апарату УМВС сповістив представників мас-медіа про заплановане 20 % скорочення штату органів і підрозділів УМВС області, яке, насамперед, стосуватиметься управлінського апарату.
На даному етапі існує чимало спірних питань, які доведеться урегулювати на законодавчому рівні, однак керівник міліції області запевнив присутніх, що адміністративна реформа безперечно стимулюватиме позитивні зрушення в системі реалізації завдань і функцій органів внутрішніх справ.
Наприкінці засідання актив ради протокольно висловили власні пропозиції щодо удосконалення інформаційного супроводження діяльності органів і підрозділів УМВС, а також спланували спільні заходи на І квартал 2011 року. Визначивши режим роботи Інформаційної ради, яка за попередньою домовленістю збиратиметься раз на квартал, її учасники дійшли згоди, що приводом для ініціювання позачергових засідань будуть винятково резонансні теми і проблеми, котрі потребують негайного вирішення.