Нині подано на розгляд ініціативної групи подано понад 40 заявок від організацій, які бажають бути представлені у дорадчому органі. Втім, не обходиться й без ексцесів.
При Полтавському міськвиконкомі триває створення нової громадської ради. Дорадчий орган повинен бути сформований до 11 лютого нинішнього року. Нині ж усі громадські організації, які бажають мати у громадській раді свого представника, можуть подавати документи до ініціативної групи.
Ганна Кіященко, громадський консультант:
"У зв'язку з тим, що на період здачі документів припадає багато свят, то вирішили продовжити термін подання документів до 24 січня. Отже, установчі збори відбудуться 4 лютого".
Тим часом, 6 січня неприємний інцидент трапився з представниками громадської колегії, що діяла при міськвиконкомі останні 4 роки. Тоді, за словами заступника голови дорадчого органу Олексія Шаманенка, членів колегії попрохали звільнити 145 кабінет виконкому, у якому і базувалися представники ГО. Обурені активісти звернулися до заступників Полтавського міського голови та секретаря міськради. Ті, каже пан Шаманенко, пообіцяли розібратися, але не раніше лютого.
Олексій Шаманенко, заступник голови громадської колегії при Полтавському МВК:
"4 лютого буде зібрання ініціативної групи, буде створено громадську раду, тоді вони розглянуть надання приміщення новій громадській раді".
Поки ж, каже Олексій Шаманенко, свої речі представники громадської колегії перенесли до невеличкої комірчини на території міськвиконкому. Поки-що нікуди не скаржилися, говорить заступник голови громадської колегії, але неприємні тенденції у даному інциденті вже вбачають.
Олексій Шаманенко, заступник голови громадської колегії при Полтавському МВК:
"Чомусь нова влада робить такі кроки - наступ на демократію. Таке враження складається, що їм не потрібні громадські організації активні, які працюватимуть у громадській колегії".
Громадський консультант Ганна Кіященко, у свою чергу, відзначає: як виявилося, колегія постраждала через свою ж ініціативу. Адже у кабінеті, який раніше займав дорадчий орган, віднині буде базуватися комп'ютерний центр.
Ганна Кіященко, громадський консультант:
"Там буде сервер, який об'єднає у локальну мережу всі комп'ютери МВК. Це - один з етапів впровадження системи управління якістю. А саме громадська колегія і була ініціатором впровадження системи управління якості у МВК".
У прес-службі Полтавського МВК нам повідомили: питання, де надалі розміщуватиметься офіс громадської ради, залишається відкритим, як мінімум, до 4 лютого. Тоді відбудуться установчі збори нової громадської ради. Втім, як представники колишнього, так і кандидати до нинішнього складу дорадчого органу певні: аби найбільш ефективно працювати, громадська рада повинна неодмінно розміщуватися на території органу місцевого самоврядування.