Хлопчиків батьки найчастіше називають Максимами. У минулому, 2010 році працівники відділів РАЦСу відзначають і тенденцію повернення моди на древні імена.
Мама хоче Оленку, а тато – Ганну. Такі суперечки виникають чи не вкожній сім'ї після чи до народження дитини. Священнослужителі дають свої поради.
о.Василій, священик:
"В православ'ї є така традиція на день, коли народилась, дитина так її і називати. Якщо народився хлопчик, а на цей день тільки дівочі імена, можна зазирнути на кілька днів вперед чи назад і обрати вподобане ім'я".
Якщо ж і тут дійти до згоди не вдалось, пропонують записати бажані імена і прочитавши молитву витягнути жереб. Втім, продовждує отець Василій, останнього часу батьки стали обирати своїм дітям ті імена, яких немає в православному календарі святих.
о.Василій, священик:
"Православна церква просить батьків хрестити дітей іменами тими, які є в святках. Але якщо батьки наполягають, то церква йде назустріч і називає тим ім'ям, якого хочуть батьки".
Тенденції у виборі імен для своїх малюків, які обирають полтавські батьки,цікаві, розповідають у Київському РАЦСі міста, де реєструють малечу.
Олена Чаленко, начальник Київського відділу РАЦС м. Полтава:
"Серед найбільш популярних жіночих імен - Софія, Олександра. Лідерство ось уже 7 років тримає Анастасія. Хлопчиків найбільше називають Максимами".
Потроху, продовжує Олена Чаленко, повертається мода на древні імена Варвара, Серафима. Разом із тим, стають популярнішими імена іноземного походження – Крістіна, Анжеліка, Адріана, Альбіна. Серед чоловічих – Святозар, Родослав. Сумлінні батьки не тільки у виборі імені дитини, але і вчасності реєстрації свого чада.
Олена Чаленко, начальник Київського відділу РАЦС м. Полтава:
"У нас є адміністративна відповідальність за невчасну реєстрацію дитини. Із 1200 дітей, що були унас зареєстровані - лише 27 протоколів. Це досить низький показник".