23 Листопада,
16:08

Олександр Удовіченко про значні досягнення минулого року та головні завдання на рік 2011

24 Січня 2011 16:36   245
Прес-Інтернет-конференцію „2011 – рік стабілізації та перспективи” голова облдержадміністрації Олександр УДОВІЧЕНКО розпочав з підсумків минулого року. Він нагадав стартові позиції – окреслив реальну ситуацію, яка на початку 2010-го була складною, казна держави – пустою. Згадав і економічну кризу, яка давала серйозні проблеми у падінні економіки, в тому числі й у Полтавській області, що поглиблювалися прорахунками попереднього уряду щодо тактики організації роботи державного механізму, а це призвело до проблем і з фінансуванням, і з ринками збуту тощо.

„На початку 2010-го ми мали від’ємний фінансовий результат щодо роботи і діяльності суб’єктів господарювання. В серпні місяці нам вдалося відкрити ринки збуту підприємств за рахунок у тому числі певних дій виконавчої влади і місцевого самоврядування, а найголовніше – центральної влади, яка знайшла алгоритм відносин із сусідами. Для Полтавщини це було суттєво, адже весь вагонобудівний комплекс Кременчука працює на російський ринок, – відзначив Олександр УДОВІЧЕНКО. – Суб’єкти господарювання отримали у серпні місяці перший позитивний фінансовий результат – понад 200 млн. грн. прибутку в економіці області, за 9 місяців – майже 600 млн. грн., за 10 місяців – 834 млн. грн., за підсумками 11 місяців 2010 року загальний фінансовий результат підприємств області становив майже 1,4 млрд. грн. прибутку. Тобто практично 56 відсотків підприємств спрацювали прибутково”.

Керівник області поінформував і про підсумки роботи промислового комплексу, який спрацював з приростом 12,6 відсотка (по Україні – 11 відсотків). „Серед регіонів України ми посіли 9 місце за темпами нарощення промислового виробництва”, – підкреслив Олександр УДОВІЧЕНКО.

Він також наголосив, що Полтавщина залишилися житницею держави, валовий збір зерна минулого року становив 2,9 млн. тонн з урожайністю 31,4 ц/га, що є третім показником в Україні.

„Роком раніше ми були першими, – сказав Олександр УДОВІЧЕНКО. – Якщо не аналізувати, це можна вважати падінням результатів. Але ми знаємо, що 2010 рік був дуже непростим для полтавських аграріїв. У нас практично 50 відсотків озимого клину пересіяно. Тому зрозуміло, що ми не могли набрати понад 4 млн. тонн зерна, хоча й залишилися третіми в державі. Водночас ми є лідерами в Україні по посівам сої, ми намолотити 221,2 тисяч тонн, що є другим результатом в Україні. На площі 772 тисячі гектарів викопали майже два мільйона тонн цукрових буряків – це друге місце в державі після Вінницької області”.

Окрім цього, Полтавщина сьогодні перша серед регіонів України по поголів’ю великої рогатої худоби та корів у сільськогосподарських підприємствах і виробляє близько 14 відсотків загальнодержавного обсягу молока.
А селяни отримують найвищу в державі орендну плату за паї – 3,5 відсотка, у 2009 році цей показник був 3,2 відсотка.

Сільське господарство і зокрема тваринництво залишаються пріоритетом у роботі влади і на наступний рік як складова програми економічних реформ регіону до 2014 року та програми соціально-економічного розвитку області на 2011 рік, –  підкреслив керівник області. Також у наступному році програмами економічного і соціального розвитку міст та районів передбачена реалізація біля 400 інвестиційних проектів.

Полтавщина посідає третє місце в Україні по темпах росту обсягів будівельних робіт. А по бюджетним надходженням як до державного, так і до місцевих бюджетів – п’яте.

„У питанні погашення заборгованості із заробітної плати у березні минулого року ми мали 48 млн. грн., у грудні – 23,9 млн. грн. 60 відсотків підприємств-боржників – це підприємства-банкрути, із них чотири основні – ДП „Полтаванафтогазгеологія”, ДП „Виробниче обєднання „Знамено”, ДП „Жовтневий спиртзавод” та ДП „Лохвицький спиртовий комбінат, – сказав Олександр УДОВІЧЕНКО. – Щодо завода „Знамено”, зарплатні борги становлять 3,5 млн. грн., на підприємстві зараз відбувається санація, відтак його працівники не звільняються, проте і об’ємів роботи немає – у 2010 році керівники заводу „Знамено” не змогли укласти угоди. Ми поставили питання перед центральною владою – або ліквідація підприємства, що найбільш реально, або продаж активів для того, щоб розрахуватися з працівниками в першу чергу по зарплаті. Знаходимося в напруженій роботі з Фондом Держмайна, відтак вдалося наприкінці минулого року замінити керівника санації. Як він працюватиме – покаже час. На ДП „Полтаванафтогазгеологія” почали виплачувати заробітну плату, але й там ситуація далека від реального вирішення, будемо займатися захистом працівників. На ДП „Жовтневий спиртзавод” виплатили 1,1 млн. грн. заборгованої зарплати. Ситуація зі спиртовою галуззю патова в державі – спиртзаводів більше, ніж потрібно, і таким чином трудові колективи стоять перед проблемою неотримання нарядів на реалізацію продукції від Державного концерну спиртової та лікеро-горілчаної промисловості „Укрспирт”.

Щодо споживчого ринку – ті сотні ярмарків, проведені в містах і районах області дали певні результати, але обласна влада розуміє, що лише ярмарками цінову ситуацію не виправити, тому комплекс заходів щодо стабілізації цінової ситуації на ринках області буде одним із перших завдань влади на наступний рік.

Відповідаючи на запитання журналістів та Інтернет-користувачів щодо якості медичного обслуговування в лікарняних закладах Полтавщини, Олександр УДОВІЧЕНКО відзначив: „Про те, що сьогодні рівень обслуговування у вітчизняній медицині неналежний, знають усі. На сьогодні нам треба рухатися шляхом модернізації та оптимізації сільських лікарень – іншого виходу немає. У районах є дільничні лікарні, які виконують функції постійного гуртожитку і прихисту для інвалідів, одиноких людей похилого віку. Такі дільничні лікарні доцільно перепрофільовувати у соціальні центри, як це відбулося у селі Рублівка Котелевського району. На сьогодні всі медичні заклади районів фінансуються з районних бюджетів, аби стабілізувати ситуацію в галузі. Також районні лікарні оснащуємо сучасним обладнанням, оновлюємо реанімаційні, пологові відділення тощо. І надалі плануємо спрямовувати кошти в більших обсягах на галузь охорони здоровя”.

Прокоментував керівник області і кадрові зміни голів райдержадміністрацій, наголосивши, що під час прийняття рішень керувалися не політичною доцільністю керівників, а організаторськими здібностями та господарськими якостями. Зокрема замість Олега ДІДЕНКА Великобагачанський район очолює Віктор КОРДУБАН. За власним бажанням з посади голови Глобинської РДА пішов Юрій МАЦАК, голови Полтавської РДА – Костянтин БОРОВИК, замість останнього Олександр УДОВІЧЕНКО запропонував на посаду пана ПАВЛЕНКА, нинішнього заступника голови РДА, який не один рік очолював районний відділ освіти.

Під час діалогу з журналістами мова йшла про тарифну політику, адміністративну реформу, роботу окремих підприємств, зокрема КП „Полтававодоканал”, колишній керівник якого – Валерій ЧЕНЧЕВИЙ – нині очолює „Київводоканал”. Олександр УДОВІЧЕНКО поінформував журналістів, що триває підбір нового керівника, який би зміг ефективно управляти підприємством у сучасних умов. Як виявилося – це складне завдання, адже кілька представників вже відмовилися.

Голова облдержадміністрації повідомив про те, що в рамках обласної програми „Молодь Полтавщини” розроблені і відбуватимуться заходи з підтримки ініціатив молодіжних громадських організацій. Триває робота з розробки заходів соціальної підтримки села, створення в містах області ОСББ тощо.

Відповідаючи на запитання Інтернет-користувачів щодо спірних питань та дотримання конституційний прав громадян, Олександр УДОВІЧЕНКО підкреслив, що він як голова обласної державної адміністрації займає державницькуу позицію, а всі питання необхідно вирішувати згідно з законодавством України.
Прес-служба облдержадміністрації
Рекомендуем почитать
23 Січня 11:08,   1357
Размещение рекламных материалов на щитах – один из наиболее востребованных видов продвижения любых продуктов, ориентированных на массовую аудиторию. ...
15 Грудня 13:06,   1084
Учні НВК: СЗШ І-ІІІ ст.- гімназії міста Гайсин взяли участь у інформаційній інтерактивній зустрічі.
15 Грудня 11:22,   1133
24 грудня у Полтаві відбудеться перший етап благодійного ярмарку у підтримку онкохворих дітей «Чужих дітей не буває».
15 Грудня 09:40,   739
Працівники КП «Благоустрій Кременчука», як-то кажуть не покладаючи рук, готують головну новорічну ялинку Кременчука до урочистого відкриття. ...
15 Грудня 07:45,   709
П’ятнадцятого грудня на Полтавщині, за повідомленнями Укргідрометцентру, очікується хмарна погода. Місцями – дощитиме.
14 Грудня 14:24,   696
З 13 по 16 грудня волонтери благодійної акції «Святий Миколай – дітям» збиратимуть подарунки для маленьких кременчужан, які опинилися в складних життєвих обставин ...
14 Грудня 13:29,   653
У наш час гостро стоїть питання покращити, урізноманітнити, зробити більш цікавим життя такої категорії людей, як людей поважного віку.
14 Грудня 07:45,   685
Чотирнадцятого грудня на Полтавщині, за повідомленнями Укргідрометцентру, очікується сильний туман, ближче до вечора – буде сильна хмарність.
13 Грудня 12:24,   809
Кожен кременчужанин може долучитись до загальної доброї справи буквально у два кроки: 1. Заходиш у один з магазинів, які долучились до акції. 2. Купуєш подарунок для діток та перед ...
13 Грудня 10:30,   655
Дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах й тих, що мають особливі потреби у день Святого Миколая привітають у Миргороді.
Все новости раздела →
разместить рекламу
разместить рекламу
разместить рекламу

Використання матеріалів сайту дозволяється за умови обов'язкового вказівки активного, не закритого для індексації пошуковими системами, не скриптового гіперпосилання на сайт Полтава-Інфо - Poltava.Info, для друкованих видань - з формулюванням "за матеріалами сайту Poltava.Info".

Увага! Копіювання інформації із розділів Афіша Полтави, Заклади HoReCa, Здоров'я та краса, Каталог підприємств заборонене у будь-якому вигляді!

Адміністрація сайту Полтава-Інфо не завжди поділяє думку авторів статей і не несе відповідальності за зміст інформації, яка розміщується відвідувачами ресурсу.

© 2004-2024 "Полтава-Інфо" інформаційний сайт
Про нас
|
Розміщення реклами
|
Контакти
|
Зворотній зв'язок