Про функціонування та перспективи галузей зв’язку області говорили учасники щотижневої наради, яка відбулася під головуванням заступника голови облдержадміністрації Віктора ЖИВОТЕНКА.
Телефонний та радіозв’язок в області забезпечує Полтавська дирекція ВАТ „Укртелеком”. „Станом на 1 січня 2011 року місцева телефонна мережа налічує 663 АТС, з яких 121 – міська мережа та 542 – сільська. Монтована ємність АТС складає 394 138 номерів, з яких 332 603 номери – міська ємність, 71 535 – сільська. За 2010 рік філією встановлено 7 659 телефонів, з них 647 – пільговим категоріям населення. У 2011 році планується встановити 4 200 основних телефонних апаратів”, – повідомив перший заступник начальника Головного управління промисловості та розвитку інфраструктури облдержадміністрації Ілля ЧЕРЕДНІЧЕНКО.
Мережа проводового мовлення області організована на базі 185 радіовузлів та опорно-підсилювальних станцій. Спостерігається тенденція скорочення радіоточок: якщо станом на 1 січня 2008 року мережа проводового мовлення області налічувала 241,7 тис. радіоточок, то на початок 2011 року – 140,1 тис., проте така кількість є чи не найбільшою в Україні, зазначив директор Полтавської дирекції ВАТ „Укртелеком” Віктор КОНЮШЕНКО.
Близько 40 відсотків від загальної кількості лінійних споруд складають повітряні лінії, які розташовані на власних опорах та опорах електромереж. Робота мережі проводового мовлення залежить як від технічного обслуговування, так і від стану лісових насаджень, можливості доступу та стану покрівель будинків, де розташовані трубостоякові лінії.
Поштовий зв’язок забезпечує УДППЗ „Укрпошта”, яка налічує 13 центрів поштового зв’язку, 12 цехів обслуговування споживачів, центр перевезення пошти, 574 стаціонарні сільські об’єкти зв’язку, 108 – міських та 9 пересувних об’єктів зв’язку.
Дирекція надає майже 50 різноманітних видів послуг, у тому числі пов’язаних із комерційною діяльністю.
Згідно з програмою реорганізації структури Полтавської дирекції УДППЗ „Укрпошта”, затвердженою у грудні 2010 року, планується скорочення працівників апарату дирекції, водночас не зміниться кількість працівників, які здійснюють доставку поштових відправлень, періодичних видань, виплату пенсійних коштів, переказів, доставку товарів широкого вжитку, приймання передплати, комунальних платежів. Мережа об’єктів поштового зв’язку, які безпосередньо надають послуги населенню, залишиться без змін. Вивільнені у зв’язку з оптимізацією кошти будуть спрямовані на підвищення оплати праці працівників, технічну модернізацію підприємства.