Оператори ринку стверджують: всьому виною – новий Податковий кодекс, а ще – світове зростання цін на нафту. Антимонопольний комітет відповідає: у справі невдовзі розберуться, а винні понесуть значне фінансове покарання.
Українська громада б'є на сполох: ціни на пальне зростають мало не щодня. Догори впевнено повзе як вартість бензину, так і дизельного палива. Бідкаються через здорожчання не лише автовласники. Навіть ті, хто авто не має, певні: зростання цін на пальне негативно впливає і на загальний процес ціноутворення.
Бліц
Зростання цін паливних матеріалів вцілому пронизує економіку
Чому дорожчає пальне, простим громадянам судити важко. Проте, розмірковують: мабуть, до цього призвели об'єктивні фактори.
Бліц
Важко сказати, але, наскільки я знаю, у світі подорожчала нафта. Мабуть, з цим пов'язано. Хочеться вірити, що на це впливають економічні фактори, а не якісь закулісні ігри
Так і є, переконують у компанії «Надежда». Збільшення роздрібної вартості пального, запевняють представники підприємства, спричинене кількома факторами. Зовнішній – світове здорожчання нафти. Внутрішньоукраїнський – підняття акцизного збору на бензин майже на 40%, на дизельне пальне – на 15-20%. Щодо прогнозів, то найближчим часом, на думку операторів ринку, 1 літр 95 бензину вартуватиме близько 9 грн., дизпалива – 8 грн. 30 коп. Втім, і така ціна навряд чи буде остаточною.
Натомість, голова територіального відділення АМКУ Володимир Оніщенко відзначає: ще наприкінці минулого року відомство надало основним гравцям ринку рекомендації привести ціни на пальне до економічно обгрунтованого рівня.
Володимир Оніщенко, голова Полтавського обласного територіального відділення АМКУ:
"4 січня АМКУ розпочав розгляд справи у зв'язку з невиконанням рекомендацій щодо основних операторів нафтопродуктів. Вони синхронно і одночасно підняли ціни. На думку експертів, це економічно необгрунтовано".
Фахівці комітету, відзначає Володимир Оніщенко, досліджують основні складові вартості пального, пропонованого відомими українськими компаніями. Це – і закупівельні ціни підприємств, і встановлені націнки. Дослідять і те, наскільки повпливало на ціноутворення збільшення акцизного збору. Якщо ж Антимонопольний комітет доведе необгрунтованість цін, на трейдерів очікують суттєві санкції.
Володимир Оніщенко, голова Полтавського обласного територіального відділення АМКУ:
"Штрафи будуть максимальні. Закон чітко говорить: санкції можуть становити до 10% від суми грошових надходжень на підприємство за минулий рік".
Висновки фахівців по означеній справі, говорить голова тервідділення АМКУ, стануть відомі вже на початку наступного місяця.